Sport Zbulohet arsyeja pse nisi sherri mes tifozëve para fillimit të derbit të...

Zbulohet arsyeja pse nisi sherri mes tifozëve para fillimit të derbit të kryeqytetit

Para fillimit të ndeshjes derbi mes Tiranës dhe Partizanit, tifozeritë e të dyja ekipeve janë përleshur mes tyre, pas portës.

Është dashur ndërhyrja e forcave të rendit për të ulur tensionet dhe për t’u normalizuar situata.

Mësohet se arsyeja e këtij sherri masiv është, fonia e stadiumit, e cila është vendosur pranë tribunës ku qëndron tifozeria e Partrizanit.

Kjo gjë ka irrituar ata që kanë zbritur dhe kanë dashur ta heqin. Tifozët e Tiranës janë futur gjithashtu, dhe kaq është dashur të plasi me tifozerive, shkruan Panorama.

Sherr mes tifozerive on Vidnews.