14/12/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

17767 POSTS 0 Komente

Ronaldo hyn në historinë e Serisë A, Juventusi barazon rekordin e...

Pas fitores me përmbysje kundër Lacios (1-0, 1-2) të dielën në “Olimpico”, Juventusi i Masimiliano Alegrit e sheh veten +11 pikë distancë nga Napoli...

Gjonaj: Regjimi i ri në burgje do të shoqërohet nga paketa...

Ministria e Drejtësisë ka organizuar sot në datë 29 janar 2018 konferencën me temë “Mjetet në luftën kundër krimit të organizuar: Masat parandaluese pasurore...

“Brexit” do të rrisë vdekshmërinë në Britani

“Brexit” mund të rrisë numrin e vdekjeve nga sëmundjet e zemrës dhe infarktet, e kjo për shkak të rritjes së çmimit të frutave dhe...

14-vjeçarja heroinë sakrifikon veten për të shpëtuar nga mbytja një shoqe

Një vajzë 14-vjeçare sakrifikoi veten, ndërkohë që u përpoq në mënyrë të dëshpëruar të shpëtonte një shoqe nga mbytja. Një hetim mbi vdekjen e së...

Allegri: Ne favoritë në Europë? Çmenduri

Pasi ka arkivuar një fitore të vuajtur dhe me përmbysje kundër Lazios, Juventusi dëshiron të konfirmojë rolin e vet absolut në Itali. Kësaj here...

Momenti magjik për Quagliarellën, Mancini e thërret në kombëtare

Fabio Quagliarella po përjeton një moment fantastik në karrierën e tij dhe tashmë në moshën 36-vjeçare është gati t’i rikthehet kombëtares italiane. 16 golat...

Kosovë, taksa sjell përçarje në koalicionin qeverisës

Taksa 100% kundër Serbisë po trazon koalicionin qeverisës në Kosovë. Ekzekutivi i kryeministrit Ramush Haradinaj kundërshton me forcë kërkesën e kryetarit të Partisë Demokratike të...

Ngujimi i studentëve në universitete, Spiropali: Karikaturë e Berishës dhe e...

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali deklaroi se ngujimi i studentëve në universitete është një karikaturë e mbështetur nga PD dhe LSI. Në një...

Tsipras rrit pagën minimale në 650 euro: Hapëm 350 mijë vende...

Pas sigurimit të votëbesimit të qeverisë dhe mbylljes me sukses të marrëveshjes me Maqedoninë e Veriut, kryeministri grek Alexis Tsipras tashmë fokusohet tek elektorati...

Një shqiptare që negocionte për Ndranghettan

25 persona janë arrestuar në Itali në kuadër të një operacioni kundër trafikimit ndërkombëtar të lëndëve narkotike, realizuar nga Ndranghetta, organizatë e tipit mafioz...