07/12/2022
Authors Posts by American Eye

American Eye

58039 POSTS 0 Komente

Ministria e Financave hap ankand për pronat e ish-firmave piramidale

Ministria e Financave do të nxjerrë në ankand pronat e 3 ish-firmave piramidale. Ankandi do të mbahet më datë 13 shtator dhe bëhet fjalë për...

Urimi prekës, por plot humor i Agron Llakajt për të bijën

Sot e bija e humoristit të njohur, Agron Llakajt ka ditëlindjen. E sigurisht nuk kishte si të mungonte urimi i babait, një urim plot...

Atentat presidentit të Superligës, tritol makinës në periferi të Tiranës

Atentat me bombë ndaj makinës së presidentit të klubit të Kamzës, Naim Qarrit. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në Kamëz, ndaj automjetit...

Atentati me eksploziv/ Presidenti i Kamzës: Nuk kam borxhe dhe as...

Presidenti i ekipit të futbollit të Kamzës, Naim Qarri, ka qenë shënjestër e një atentati me eksploziv. Mbrëmjen e sotme makina në pronësi të tij...

Sherr për disa vajza, shqiptari vret në Vjenë me thikë shtetasin...

Serbi i vrarë Një shqiptar ka vrarë me thikë një shtetas serb në Vjenë të Austrisë si dhe ka plagosur një tjetër. Shtetasi serb Perica Gavrilovic...

Serbia keqpërdor debatin për “kombin kosovar”

Nga Shaban Murati Në politikën e saj ndaj kombit shqiptar Serbia shpeshherë ka përdorur njerëzit tanë, mendjet tona, debatet tona të kota “filozofike”, të nxitura...

Nga shtatori Euro do rritet, por nuk do arrijë vlerën e...

Monedha europiane nuk do të prekë më nivelin e 140 lekëve. Eksperti, Ardian Civici, shprehet se sasia e shumtë e kësaj monedhe në qarkullim...

Moikom Zeqo: Hierarkia e vlerave letrare varet nga talentet, jo nga...

INTERVISTE E MOIKOM ZEQOS DHENE KRITIKUT FATMIR MINGULI)   -Nëse letërsia, i dashur Moikom, në vitet shtatëdhjetë të shekullit të kaluar nuk do të kishte pësuar...

Skënderbeu i mbyllur në autobus në Maqedoni

Prej ditësh vazhdon të përflitet sjellja aspak e pranueshme e policisë maqedonase ndaj skuadrës shqiptare të Skënderbeut, e cila udhëtonte nga Zagrebi  në Shkup,...

Si të bëheni tërheqëse me pesë hapa

Janë të paktë njerëzit që kategorizohen te të “bukurit”, për të tjerët gjetja e bukurisë vetjake është një rrugë në zbulim të vetvetes. Rregulli thelbësor? Mos...