Sport Derbi i Londrës mbyllet në paqe

Derbi i Londrës mbyllet në paqe

Në sfidën e zhvilluar në “Wembley” këtë të shtunë, Hotspurs dhe Gunners dolën nga fusha e lojës me vetëm nga 1 pikë, pasi ndeshja përfundoi me barazimin 1-1, një rezultat ky që nuk u shërben shumë këtyre skuadrave.

Arsenali e mbylli pjesën e parë me avantazhin 1-0, pas golit të shënuar nga Ramsey.

Tottenham barazoi rezultatin në pjesën e dytë me Harry Kane, me penallti. Në minutat e fundit Arsenali fitoi një 11-metërsh, duke pasur rastin për të shënuar golin e fitores me Aubameyang, por Lloris evitoi golin.