Horoskopi Horoskopi, e enjte 23 korrik 2020

Horoskopi, e enjte 23 korrik 2020

Dashi

Kjo ditë do të jetë më pak “e fuqishme” dhe fitimprurëse se ajo e mëparshmja, por prapë interesante për ju që gjithmonë dëshironi të pushtoni horizonte të reja. Përfitoni nga kjo periudhë për të planifikuar dhe përgatitur për një vjeshtë që do t’ju shohë si protagonistë absolutë, falë yjeve të favorshëm dhe një qielli shumë premtues. Ende ekziston një tension në dashuri dhe në punë për shkak të disa çështjeve flakta që shqetësojnë, në fakt, marrëdhëniet dhe paratë e çiftit: në disa raste do të jetë më mirë të heshtni për të shmangur polemikat dhe që mos të lejoni gjërat të përkeqësohen.

Demi

Më në fund po çliroheni nga ato ndjenja agjitacioni dhe nervozizmi që ju kanë kushtëzuar (dhe jo pak) të martën dhe të mërkurën: ju po përjetoni një periudhë të ndërlikuar, është e vërtetë, por 48 orët e ardhshme do të jenë të rëndësishme për të rikuperuar pak paqe dhe qetësi, duke larguar vibracionet negative. Ndër të tjera, nuk është në tipin tuaj të jetoni në këtë mënyrë dhe të shtypeni nga lajmet e këqija, përkundrazi gjithmonë të kërkoni pikë referimi të qëndrueshme rreth të cilave të ndërtoni diçka. Nëse jeni të interesuar për një person, kjo është koha më e mirë për t’u afruar.

Binjakët

Konfuzioni do të mbretërojë në këtë ditë: brenda 48 orëve do të mund të gjendeni ballë për ballë me bezdisësit, provokuesit dhe njerëzit ziliqarë. Për më tepër, mund të pësoni një rënie të anës fizike për të cilën duhet të luftoni sa më shpejt që të jetë e mundur për të shmangur përkeqësimin. Ju rrezikoni të zemëroheni për arsye të ndryshme, kini kujdes që të mos humbni qetësinë dhe kthjelltësinë!

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do të rifitoni energjinë: jeni të ndjeshëm dhe dukshëm i brishtë, është e vërtetë, por në realitet edhe ju jeni veçanërisht të fortë dhe janë momentet e agjitacionit dhe pasigurisë që ju stimulojnë të jepni më të mirën dhe të riktheheni në lojë. Mendoni për të ardhmen, lajmet e mëdha do të vijnë së shpejti, bëhuni gati!

Luani

Ju po përgatiteni për një fundjavë shumë të rëndësishme: mund ta përdorni këtë të enjte për të planifikuar ditët e së shtunës dhe të dielës. Një sugjerim, jepini përparësi ndjenjave që nuk duhen anashkaluar kurrë dhe që kohët e fundit nuk ju kanë parë shumë protagonistë. Ekziston një dyshim nga këndvështrimi i punës: kush duhet të bëjë një zgjedhje, dikush duhet të përballet me një ndryshim, dikush duhet të sqarojë një çështje me dikë, dikush po mendon nëse do të mbyllë një kompani apo të ndryshojë një grup pune … në të gjitha rastet do të varet nga ajo që dëshironi me të vërtetë për jetën tuaj dhe karakterin tuaj. Do të duhet durim dhe gjak ftohtësi! Ata që janë të vetëpunësuar duhet të përpiqen të gjejnë shprehje të reja për jetën e punës, kurajo!

Virgjëresha

Nuk arrini të qëndroni kurrë kot dhe gjithmonë kërkoni një mënyrë për të bërë diçka konstruktive: përfitoni nga kjo ditë ku do të keni dozën e duhur të racionalitetit për t’i dhënë projekteve tuaja veshje shtesë, që ju nevojitet për t’i bërë ato “speciale”! Kjo ditë dhe e premtja do të jenë të dobishme për t’ju rikthyer në rrugën e duhur dhe për të treguar sa të fortë jeni. Muaji korrik po mbaron dhe nuk ka qenë shumë i kënaqshëm, por muaji gusht do të jetë shumë më i mirë. Lajmet e mira po vijnë gjithashtu në dashuri: çiftet në krizë do të jenë në gjendje të jetojnë më mirë, beqarët nuk duhet të humbasin mundësitë që u dalin para.

Peshorja

Megjithëse jeni të zhytur në mendime gjatë kësaj periudhe, një fundjavë pozitive po afron për ju. Në punë ka pasur trazira dhe nuk jeni më të bindur për asgjë, ose do të donit diçka më të mirë dhe nuk jeni të kënaqur me atë që keni: në këtë moment është e vështirë të arrini më shumë se kaq, por kini kujdes që mos ta projektoni tensionin në dashuri. Sidoqoftë, përgatituni për një Gusht luftarak!

Akrepi

Në këtë ditë dhe të premten, Hëna dhe Mërkuri do t’ju japin një dozë të mirë energjie. Në horizont ka një përmirësim në marrëdhëniet dhe jetën e dashurisë, si dhe një dëshirë të madhe për t’u rikthyer në lojë dhe për të bërë plane të mëdha për të ardhmen. Deri para ca kohësh ju mërziteshit nga ankthet dhe shqetësimet, tani ju po hiqni qafe një peshë të madhe. Në çdo rast, kini kujdes që të menaxhoni financat!

Shigjetari

Ju jeni pak me humor të rënë dhe midis ditës së enjte dhe të premte mund të përjetoni ngadalësime, pak a shumë të rëndësishme në varësi të periudhës që po kaloni. Për fat të mirë, të shtunën do të keni mundësi të rikuperoni, por kini kujdes: përpara asaj dite, kushtojini vëmendje të madhe marrëdhënieve me partnerin, familjen, miqtë dhe të dashurit tuaj sepse mund të futeni në debate. Ju jeni pak nervozë dhe në këto 48 orë do të jetë e vështirë të ruani qetësinë: do të duhet të bëni një përpjekje të madhe dhe të mos humbni durimin, mbase duke kërkuar direkt një fundjavë për të jetuar në mënyrën më të qetë dhe pozitive të mundshme. Është e kotë të nervozohemi për çështje të parëndësishme.

Bricjapi

Ju keni Saturnin, Jupiterin dhe Hënën në pamje të shkëlqyeshme që përcjellin një dëshirë të madhe për të folur: dhe meqë ra fjala, kjo është dita më e mirë për të pasur një përballje me dikë që së fundmi ju ka lënë mënjanë, ose ju ka trajtuar padrejtësisht gabimisht. Kujdes veçanërisht në marrëdhëniet me Peshqit: edhe nëse jeni shumë të tërhequr nga kjo shenjë, ata që lindin midis 20 shkurtit dhe 20 Marsit shpesh krijojnë shumë probleme për ne, kështu që përpiquni të mos mërziteni nga ndikimi i tyre! Sa i përket punës, ju duhet të flisni me dikë që mund t’ju ndihmojë të përcaktoni më mirë të ardhmen tuaj dhe të kuptoni se si ta menaxhoni direkt atë personalisht.

Ujori

Në këtë periudhë, gjendja shpirtërore është shumë e dobët, duke alternuar qetësi dhe buzëqeshje në mëngjes me dyshime dhe reflektime të pasdites. Për më tepër, forma fizike nuk është më e mira, dhe ju duhet të zgjidhni disa probleme, mos i zgjatni shumë shqetësimet tuaja sepse në këtë rast mendimi i një eksperti mund të jetë i nevojshëm. Dashuria po përparon mirë, për momentin që ju keni përparësi të tjera, por mos harroni ndjenjat.

Peshqit

Beqarët janë veçanërisht të zhytur në mendime, pothuajse të shqetësuar: në këto kushte do të duhet të jeni të kujdesshëm për të matur fjalët dhe të shmangni domosdoshmërisht futjen në konflikt me dikë, përndryshe mund të gjeni veten në mes të debateve të rrezikshme. Mos rrini zgjuar vonë, trupi juaj nuk ju ndjek shumë gjatë kësaj dite.