Horoskopi Horoskopi, e enjte 29 gusht 2019

Horoskopi, e enjte 29 gusht 2019

Dashi

Në sferën financiare do të përballeni me disa probleme. Në raport me të kaluarën keni fituar më pak dhe kjo gjë do të bëjë që të tregoheni më të matur me shpenzimet. Mirëpo do të bënit mirë që të mendoheshit lidhur me vënien në jetë të projekteve të reja. Sa i takon ndjenjave, mundohuni që të mbani gjallë emocionet, pa u mbytur nga tensionet dhe pakënaqësitë.

Demi

Kjo ditë do të jetë disi e lodhshme, por mundohuni që të rezistoni, pasi që nga nesër yjet do të ofrojnë mundësi të mira. Sa i takon dashurisë do të gjeni një mënyrë për të rikuperuar në raport me muajin gusht, kur jeni përballur me një sërë problemesh.

Binjakët

Këshillohet që të tregoheni të kujdesshëm gjatë këtyre ditëve. Me gjasë po pyesni veten nëse ajo që po bëni është gjëja e duhur për ju, apo nëse është gjëja që doni vërtetë. Me gjasë do ju duhet të rishini disa gjëra dhe të bëni disa rregullime. Këshillohet që të tregoheni të kujdesshëm lidhur me shëndetin. Në dashuri duhet të shfaqni më shumë vëmendje.

Gaforrja

Periudha që keni kaluar nuk ka qenë aspak e lehtë, mirëpo tashmë yjet do të jenë në anën tuaj. Kjo nuk do të thotë se gjërat do të zgjidhen brenda ditës, por do të kaloni një sërë pengesash. Sa i takon ndjenjave lëreni veten të lirë, ndërsa në fundjavë situata do të vijë më e përmirësuar.

Luani

Yjet janë në favorin tuaj dhe do ju ndihmojnë në sferën profesionale. Mirëpo këshillohet që të tregoheni të kujdesshëm ndaj personave që iu rrethojnë, pasi mund të përballeni me situata nervozizmi. Këshillohet që të arsyetoni mirë para se të flisni dhe veproni.

Virgjëresha

Periudha pozitive do të shtrihet në të gjithë drejtimet, që nga dashuria deri në punë. Përfitoni për të kapur mundësitë e mira që do të paraqiten. Edhe pse nga pikëpamja fizike gjërat shkojnë mirë, humori mund të jetë i luhatur.

Peshorja

Gjatë kësaj periudhe, ndoshta më shumë se kurrë, keni nevojë për qetësi të cilën nuk arrini ta gjeni, sidomos në sferën profesionale. Me gjasë mund të përballeni me disa probleme, ose ambienti që ju rrethon nuk është siç ju e dëshironi. Nëse ka tensione me të cilat duhet të përballeni, mundoni që të mos i përcillni përtej punës. Dashuria do të jetë streha më e mirë për ju, ku do të gjeni paqen për të cilën keni nevojë.

Akrepi

Gjatë kësaj periudhe keni nevojë për të gjetur qetësinë, pas një periudhe në të cilën keni dashur të ndryshoni shumë gjëra në jetën tuaj. Për më tepër ka pasur momente, ku keni pasur tundim të fortë për tu larguar nga çdo gjë. Ka nga ata që kanë ndryshuar diçka, ashtu si dhe të tjerë që s’kanë bërë dot asgjë. Kjo gjë ju ka stresuar shumë! Të paktën në këto momente do të nisë përmirësimi i humorit, gjë e cila do të rikuperohet edhe në sferën sentimentale.

Shigjetari

Në sajë të ndikimit të favorshëm të Hënës, ju pret një e enjte mjaft pozitive. Bëni mirë të përfitoni, pasi duke nisur nga e shtuna do të nisë sërish rënia. Gjatë kohës së lirë bëni mirë që ti përkushtoheni dashurisë dhe partnerit/es, përveç vetes tuaj. Kujdes duhet të bëjnë ata që janë të përfshirë në dy histori njëkohësisht.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite, dashuria do të ketë një rol të rëndësishëm për të lindurit e kësaj shenje. Nëse jeni të përfshirë në një histori të bukur, ka ardhur momenti për ta zyrtarizuar. Ndërsa nëse prej pak kohësh jeni ndarë me partnerin/en, e keni mendjen aty dhe do bënit të pamundurën për tu kthyer sërish bashkë. Yjet do të kenë ndikim të favorshëm sa i takon punës, ku më në fund do të mund të finalizoni një projekt.

Ujori

Më në fund duke nisur nga e enjtja, do të fillojë një fazë rikuperimi, duke lënë pas shpine pjesën më të vështirë të muajit gusht. Do keni mundësi që të shikoni përpara me më shumë optimizëm, pasi vjeshta do të vijë e mbarë. Edhe në dashuri situata do të vijë duke u përmirësuar.

Peshqit

Gjatë kësaj dite duhet të tregoheni më të kujdesshëm lidhur me atë që do të thoni, pasi mund të interpretohet keq. Nga ana tjetër mund të jetë dikush i cili do t’iu nxjerrë në pozitë të keqe. Me paratë dhe shpenzimet duhet të tregoheni të kujdesshëm. Gjërat do të nisin të përmirësohen vetëm pas dhjetë ditëshit të parë të shtatorit.