Horoskopi Horoskopi, e enjte 7 janar 2021

Horoskopi, e enjte 7 janar 2021

Dashi

E enjtja do të jetë një ditë emocionuese, por do të duhet pak durim për të pastruar të gjitha llogaritë, çështjet ligjore ose vonesat në kontrata. Edhe ata që janë bllokuar për shumë arsye më në fund do të jenë në gjendje të fillojnë të rikuperojnë një projekt.

Demi

Do të keni Marsin në shenjë dhe nga e premtja Mërkuri do jetë në një aspekt të favorshëm: dashuria do të fillojë të rimarrë lartësi. Historitë që do të lindin tani e tutje do të jenë shumë intriguese. Kush e di nëse një miqësi e thjeshtë nuk do të kthehet në diçka më shumë…

Binjakët

E enjtja do të jetë një ditë e frytshme në punë. Nëse jeni punonjës, mund të kërkoni edhe ngritje page. Punëtorët e pavarur, të cilët kanë pasur vështirësi në të kaluarën, do të arrijnë të heqin qafe një goxha peshë.

Gaforrja

Do të duhet të ndaloni dhe të sqaroni dashurinë. Janari nuk do të jetë një muaj që do të ndihmojë në këtë drejtim. Çiftet mund të kenë keqkuptime të reja. Marrëdhëniet që lindin këto ditë janë tërheqëse, por ato nuk duken shumë të qëndrueshme.

Luani

Sot do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, në punë dhe në dashuri. Në orët e ardhshme, mund të lindin momente tensioni që ju do të duhet t’i menaxhoni më mirë. Edhe në çift do të ekzistojë rreziku i pakënaqësisë i cili, nëse nuk kapërcehet, do të krijojë një shkëputje më të madhe.

Virgjëresha

E enjtja do të jetë një ditë e shkëlqyer falë një Marsi të bukur dhe brenda pak ditësh edhe Venusit në një aspekt të favorshëm. Përvishni mëngët, sepse edhe nëse duhet të rikuperoni një projekt, në 2021 mundësia e rikuperimit do të jetë e jashtëzakonshme.

Peshorja

Dashuria mund të jetë përsëri aktive, përveç nëse ka vështirësi të së kaluarës që nuk janë zgjidhur ende. Në punë, prisni një lajm të mirë, falë tranzitit të bukur të Mërkurit që do të bashkohet me Jupiterin dhe Saturnin të premten. Qiell shumë interesant për profesionistët e pavarur që duan të përmirësojnë biznesin e tyre.

Akrepi

Do të duhet të punoni shumë për të mbajtur larg nervozizmin në marrëdhëniet me kolegët, eprorët ose bashkëpunëtorët. Me Marsin në kuadraturë, nuk ka shaka; do të dëshironi të jeni shumë të kujdesshëm dhe të mos kapeni nga disa shpërthime.

Shigjetari

E enjtja do të jetë një ditë shumë stimuluese. Dëshira për revansh po rritet tek ju dhe do të rritet edhe më shumë të Premten, kur Mërkuri bëhet i favorshëm. Janari do të jetë një muaj që do t’ju mbështesë në projekte të reja dhe do t’ju lejojë të rikuperoni emocionet tuaja.

Bricjapi

Do të duhet të ndaleni dhe të kuptoni se për çfarë të synoni dhe si të punoni tani e tutje. Në dashuri, Afërdita do të hyjë në shenjën tuaj dhe menjëherë do u japë një dorë çifteve që kanë pasur kohët e fundit probleme. Nëse jeni beqarë, do të keni mundësi interesante, por vlerësoni vetëm historitë e vërteta, të cilat kanë një të ardhme!

Ujori

Do të duhet të përpiqeni të frenoni padurimin tuaj. Tani e tutje do të jetë thelbësore të filloni të çlironi tensionin. Në këtë kuptim, Saturni ju ndihmon dhe ju jep një dorë për ta drejtuar këtë forcë drejt diçkaje të rëndësishme, diçka konstruktive.

Peshqit

Këtë të enjte dhe në ditët në vijim duhet të bëni vend për dashurinë. Muajt ​​e parë të vitit 2021 do të jenë veçanërisht të dobishëm për të rikuperuar një ndjenjë, për të shndërruar miqësinë në dashuri. Tani rifitimi i një ekuilibri të brendshëm do të jetë i mundur, por do të duhet të sqaroheni.