Horoskopi Horoskopi, e hënë 28 dhjetor 2020

Horoskopi, e hënë 28 dhjetor 2020

Dashi

E hëna do të fillojë me disa pasiguri të vogla. Eshtë e mundshme që të gjitha vështirësitë e përjetuara gjatë këtij viti të kaluar do të kthehen tek ju, dhe jo vetëm në nivelin shoqëror, por edhe në atë personal. Shumë Dashë kanë qenë në krizë për shumë muaj, mbase edhe që nga fundi i vitit 2019. Eshtë e pashmangshme që tani të ndiheni paksa nën presion. Dijeni, megjithatë, që mund të prisni gjëra të mira për javët e ardhshme.

Demi

Do të fillojë një javë e rëndësishme. Shtrëngimi i vetëm mbeten çështjet ligjore dhe financiare. Nga ana tjetër, dashuria mund të shkojë shumë mirë! Janari do të jetë një muaj veçanërisht premtues në këtë kuptim. Është e vërtetë që me Jupiterin në aspektin e kundërt, rreziku është që disa nga ju të futen në një situatë që është e komplikuar për t’u menaxhuar, të dashurohen me dikë tjetër përveç partnerit. Bëni kujdes!

Binjakët

Do të jeni plot ide dhe iniciativa për t’u zbatuar. Një projekt i shkëlqyer po merr formë këto ditë që ju do të dëshironi ta realizoni në 2021. Për shumë Binjakë ka qenë e pashmangshme të përfundoni ose ndryshoni situata të caktuara personale dhe profesionale, pavarësisht nga rrethanat e jashtme. Ajo që ka më shumë rëndësi është që gjërat të evoluojnë në drejtimin e duhur. Bëhuni gati të përjetoni dy muaj të rëndësishëm.

Gaforrja

Mund të filloni të planifikoni Vitin e Ri: pse nuk organizoni diçka të këndshme? Më 31 Dhjetor, Hëna do të jetë në shenjën tuaj! Sa më shumë që kalojnë orët, aq më shumë ndieni nevojën për të nxjerrë atë që ndjeni, për të jetuar më lirshëm, pa kushtëzim. Eshtë efekti i Saturnit jo më kundër! Tani e tutje ju duhet të prisni një përmirësim gradual, por të vazhdueshëm të humorit dhe një qartësi më të madhe në veten tuaj. Kini kujdes për siklete të vogla fizike dhe sqarime të mundshme të këtyre ditëve.

Luani

Do të jetë një ditë shumë stimuluese për dashurinë, falë Venusit ende aktiv. Kush e di nëse nuk keni tashmë dikë në zemrën tuaj! Eshtë koha të hiqni dorë nga inatet dhe zemërimi që ndjeni ndaj atyre që ju kanë lënduar. Ju duhet të filloni të besoni në mundësinë e një frymëmarrje të re. Për fat të keq, puna është ende një dhimbje koke e madhe: kryerja e projekteve tuaja po bëhet një detyrë e vështirë! Tani për tani, shumë të rinj do të duhet të vendosin për punësim me kohë të pjesshme.

Virgjëresha

Në këto ditë mund të shfaqen projekte të reja, falë Diellit dhe Mërkurit në aspektin e favorshëm. Për fat të keq, megjithatë, diçka nuk po funksionon. Ju keni të bëni me disa situata të paqarta, mbase me bashkëpunëtorë. Dhe kjo është edhe më e vërtetë për Virgjëreshat që punojnë në kontakt me publikun. Tani e tutje do të jetë e rëndësishme të përpiqeni të merreni vesh dhe nuk do të jetë gjithmonë e lehtë, edhe pse kohët e fundit keni treguar se jeni një person i zgjuar.

Peshorja

Do të jetë një ditë mjaft e mirë. Nëse ndiheni të druajtur për ndryshimet me të cilat do të përballeni, përpiquni të lini të kaluarën pas dhe gjeni guximin për të parë të ardhmen. Dijeni që këto ndryshime mund të çojnë në suksese të rëndësishme. Dhe tani keni një nevojë të madhe për të ndjerë emocione të reja, për të filluar një histori të re, mbase edhe një punë të re. Kjo nevojë për të revolucionarizuar jetën tuaj do të jetë shtysa juaj gjatë 12 muajve të ardhshëm.

Akrepi

Sot dhe ditën e martë mund të hasni në momente të vogla shqetësimi, faji i Hënës në shenjën e Binjakëve. Në këtë periudhë mund të keni disa dhimbje koke në punë: ndonjë biznes i papërfunduar, apo ndonjë anëtar i familjes ose i afërm nuk po i kupton nevojat tuaja. Edhe në dashuri, nevojitet një qartësi më e madhe! Kufizimet që kanë karakterizuar këtë 2020 mund t’ju kenë shtyrë të bëni vend për diçka të re në muajt e ardhshëm.

Shigjetari

Sot do të gjeni energji dhe një frymë iniciative. Gradualisht po ktheheni të jeni tipi i gëzueshëm dhe me iniciativë i përhershëm, personi që tërheq dhe bind njerëzit e afërt për të marrë një rrugë të caktuar. Venusi ende në shenjën tuaj flet për dashurinë ose një miqësi që mund të kthehet në diçka më të thellë.

Bricjapi

E hëna do të jetë një ditë shumë interesante. Tani për tani ju keni ide shumë të qarta dhe keni shumë nevojë për të organizuar jetën tuaj në një mënyrë më paqësore. Gjithashtu në frontin e marrëdhënieve po përjetoni ditë shumë domethënëse. 2020 ka sjellë diçka të re për shumë Bricjapë dhe bëhuni gati për më shumë lajme në muajt e ardhshëm.

Ujori

Kjo e hënë dhe ditët në vijim do të jenë ditë të dobishme për të bërë reflektime të rëndësishme. Me Jupiterin dhe Saturnin në shenjën tuaj, do të duhet të përgatiteni për të përjetuar risi të mëdha, ndryshime rrënjësore në jetën tuaj: nga transferimi në përfundimin e një projekti. 2021 do të jetë një vit revolucionar dhe për këtë arsye do të jetë gjithashtu sfidues. Kjo do t’ju detyrojë të lini një shteg që keni ndjekur për vite me radhë për të filluar një të ri, të cilin mund ta zgjidhni. Yje të shkëlqyer edhe për ata që po jetojnë një histori të rëndësishme e që do të duan të zyrtarizohen.

Peshqit

Do të jetë një ditë që do të favorizojë veçanërisht marrëdhëniet me një Gaforre, një Ujor dhe një Akrep. Nga ana tjetër, marrëdhëniet e tjera mund të kenë pak më shumë vështirësi. Duhet thënë se në këtë moment shumë Peshq janë duke e vënë punën në plan të parë, sepse ka disa çështje praktike për t’u zgjidhur. Në përgjithësi, zgjedhjet që do të duhet të bëni në ditët e ardhshme në lidhje me dashurinë do të jenë bindëse.