Horoskopi Horoskopi, e hënë 4 maj 2020

Horoskopi, e hënë 4 maj 2020

Dashi

Për ju, java nuk fillon në këmbën e duhur. Hëna kundër do të theksojë atë ndjenjën e paqëndrueshmërisë dhe pasigurisë që po ju tërheq zvarrë që nga janari i kaluar. Pastaj, shtojini kësaj, edhe vështirësitë në marrëdhëniet ndërnjerëzore, të shkaktuara nga karantina e detyrueshme, që ju kanë shqetësuar shumë. Sipas horoskopit të Paolo Fox, një rikuperim i mirë do të fillojë sot, i cili do të jetë më i dukshëm të premten e ardhshme. Një lajm i mirë në horizont.

Demi

Nëse kohët e fundit po përjetoni një gjendje stresuese, këshilla e horoskopit të Paolo Fox për këtë të hënë është që të përdorni më shumë diplomaci me të tjerët. Mos i provokoni ata përreth jush, sepse Marsi në kundërshtim mund të peshojë mbi të gjitha polemikat tuaja. Përpiquni të qëndroni të qetë, edhe nëse nuk do të jetë gjithmonë e lehtë.

Binjakët

Astrologu Paolo Fox flet për Hënën dhe Venusin në një aspekt harmonik për këtë fillim jave: do të keni një rikuperim të mirë në dashuri. Për momentin ndjenjat janë në plan të parë, në kurriz të punës. Ju nuk duhet të shqetësoheni, sepse çështjet profesionale do të përmirësohen në qershor. Në ditët e ardhshme dikush mund të përjetonte një histori rastësore.

Gaforrja

Saturni lë pozicionin e kundërt: për ju kjo do të thotë një ndriçim i përgjithshëm në jetën tuaj. Ju duhet të përpiqeni të gjeni një ekuilibër më të shëndetshëm midis dëshirës tuaj për të qenë vetëm dhe nevojës për të pasur dikë afër jush. Në 48 orët e ardhshme, yjet sugjerojnë me forcë që të shmangni çdo formë provokimi.

Luani

Sot do të duhet të filloni të mbështeteni përsëri në dashuri. Miqësitë janë të rëndësishme, është e vërtetë, ashtu si edhe dashuritë, por gjithashtu duhet t’i besoni partnerit tuaj, veçanërisht kur ndiheni të dekurajuar. Saturni në disonancë ju sjell paqartësi si në punë, ashtu edhe në sferën private.

Virgjëresha

Edhe nëse periudha nuk është më e lehtë, horoskopi parashikon disa kënaqësi të mira që vijnë për ju. Ndoshta dikush është dashur të ndalojë një projekt në këto ditë, por nuk është dekurajuar, përkundrazi: tashmë po projektoni diku tjetër. Më fatlumët e lindur në shenjën e Virgjëreshës, ndoshta tashmë ka plane për gjysmën e dytë të vitit. E vetmja pengesë ka të bëjë me dashurinë, e cila kohët e fundit ka qenë pak a shumë e lënë pas dore.

Peshorja

Sot, Hëna do të duket mirë për Venusin dhe Marsin: do të keni një ngarkesë për më shumë dashuri. Nëse në të kaluarën keni përjetuar vështirësi me partnerin tuaj, tani do të keni energjinë e nevojshme për të gjetur afërsinë e humbur. Ka ardhur koha e duhur për të bërë njohje të reja dhe për të vënë në pikëpyetje disa zgjedhje personale. Në punë nuk ka ende ndonjë lajm të madh.

Akrepi

Ju jeni një shenjë që duhet të sqarohet në situata të diskutueshme. Thjesht mos fusni shumë pasion, përndryshe mund ta gjeni veten në telashe. Nuk ka problem të veproni instinktivisht, por ndonjëherë kjo ka edhe më shumë kritere. Saturni dhe Marsi në kundërshtim kanë bllokuar punën tuaj dhe është koha, tani, për të hartuar diçka të re.

Shigjetari

Nëse në këtë moment ndiheni të cunguar ose ndjeni emocione që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë, ju po e përjetoni keq situatën. Sipas horoskopit, sot do të duhet të jeni shumë të duruar, veçanërisht nëse marrëdhënia në çift nuk të bën të lumtur aq sa duhet.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox parashikon Jupiterin në shenjë për sot: do të thotë një harmoni e brendshme e përtërirë. Vështirësitë që ju është dashur të kapërcenit ditët e kaluara ju kanë shërbyer që të punoni shumë dhe në fund do të merrni diçka më shumë. Yjet duan t’ju shpërblejnë. Vetëm kini kujdes në ditët në vijim, që dashuria të mos jetë në hije nga puna!

Ujori

Sugjerimi i astrologut Paolo Fox për sot është të pushoni. Ju duhet të krijoni kohë për t’u shkulur nga problemet. Ndoshta disa situata janë ndërprerë ose duhet të rishikohen. Fakti është se tani keni nevojë për një person vërtet besnik, të cilit mund t’i besoni.

Peshqit

Ju keni shumë kaos në mendjen dhe ndjenjat tuaja tani. Ata që kanë kaluar tashmë një krizë në çift, tani do të ndjehen shumë të dëshpëruar. Horoskopi ju inkurajon të mos gërmoni armiqësitë e vjetra e të përjetuara në lidhje. Mos e tregoni gjithmonë gishtin nga dallimet, por përkundrazi përpiquni të rikuperoni pak qetësi të brendshme.