Horoskopi Horoskopi, e hënë 9 mars 2020

Horoskopi, e hënë 9 mars 2020

Dashi

Ka pak çorientim për sa i përket dashurisë mbi të gjitha. Tani për tani, shumë çifte po mendojnë se si të organizojnë pushimet verore ose thjesht si ta organizojnë shtëpinë dhe nuk është e thënë që këto situata të mos bëhen një moment konflikti. Pozicioni i ri i Diellit, duke filluar nga data 20, do t’ju japë më shumë energji dhe mbi të gjitha mundësinë për të bërë takime për njerëzit që janë ende në kërkim të një shoku shpirtëror. Zemrat e vetmuara mund të kërkojnë ngushëllim në një aventurë të re. Nga data 23 mund të vijnë lajme të mira në punë.

Demi

Ditët e ardhshme do të shfrytëzohen plotësisht edhe nëse ju pret një periudhë e caktuar, veçanërisht në lidhje me menaxhimin e parave. Nga Pranvera do të duhen më shumë para sidomos për çifte që kanë projekte të reja në shtëpi ose që presin një fëmijë. Në pranverë, disa raporte në lidhje me punën do të duhet të rishikohen. Ju mund të jeni duke kërkuar aleanca të reja. Do të jetë një muaj shumë i favorshëm për takime, veçanërisht për beqarët.

Binjakët

Edhe nëse e keni Hënën disonante këto ditë, horoskopi juaj i përgjithshëm mbetet shumë pozitiv. Padyshim që nuk mund të thuhet se jeni të lumtur në maksimum, edhe sepse dashuria po ju jep disa dhimbje koke. Binjakët shpesh tentojnë të bien në dashuri me idenë e dashurisë sesa me personin që kanë në krah. Fakti i idealizimit të dashurisë shpesh ju përball me zhgënjime të hidhura. Fakti i të jetuarit të dashurisë si adoleshentë shpesh rezulton të jetë një gabim, synoni më mirë qëllime konkrete dhe mos jetoni në fantazi.

Gaforrja

Në këtë fazë mund të pësoni një ndryshim të rëndësishëm edhe sepse Saturni nuk do të jetë më kundër dhe kjo mbi të gjitha do të favorizojë risitë. Me pak fjalë, po vjen një pranverë shumë pozitive për ju. Në të vërtetë, gushti do të jetë muaji në të cilin dashuria do të kthehet dhe madje edhe beqarët që kërkojnë një shok shpirti mund të marrin përgjigje të rëndësishme. Është një javë që fillon pozitivisht dhe do të jetë preludi i një periudhe që do të jetë konstruktive dhe plot kënaqësi.

Luani

Fillimi i kësaj jave do të paraqesë shumë ide interesante për jetën tuaj. Ju nuk duhet të harroni se Pranvera do të jetë rasti që ju të bëni një kthesë, veçanërisht në lidhje me sferën sentimentale. Do të ketë edhe nga ata që mund të vendosin të ndërpresin një histori pa u penduar. Është një qiell i rëndësishëm edhe për takime të reja, edhe nëse yjet ju këshillojnë të mos thoni po menjëherë, por të vlerësoni mirë me kë po përballeni. Venusi disonant ju kërkon të bëni kujdes.

Virgjëresha

Në këtë moment duhet të përqëndrohemi vetëm te gjërat konkrete. Ju mund ta bëni këtë vetëm nëse keni vënë rregull jo vetëm nga një këndvështrim pune, por edhe në lidhje me sferën sentimentale. Ju është dashur të përballeni me sprovat e fatit dhe ndryshime të mëdha. Ndoshta keni pasur probleme të kaluara me njerëz nga Shigjetari ose Peshqit. Tani është e rëndësishme të gjeni qetësi. Yjet ju ftojnë të lini mënjanë të kaluarën dhe kontrastet me një ish dhe të ecni përpara pa u penduar.

Peshorja

Muaji Mars karakterizohet nga shumë pavendosmëri dhe shumë ngatërresa. Deri në fund të këtij muaji do të ketë disa gjëra për t’u sqaruar, sepse shumë gjëra nuk po shkojnë ashtu siç dëshironi. Tani për tani, shumica e mendimeve tuaja janë të përqendruara në punë, studim dhe planifikim, edhe duke pasur parasysh disa ndryshime që mund të vijnë në Pranverë. Ajo që ka rëndësi tani është të kuptoni vërtet atë që dëshironi, përndryshe rrezikoni të bëni zgjedhje pa peshë.

Akrepi

Ka lodhje por rikuperimi është ende shumë afër. Nuk mund të bjerë shi përgjithmonë dhe moti i mirë do të shfaqet në jetën tuaj. Shumë prej jush nuk kanë pasur kënaqësi të mëdha kohët e fundit, dhe madje edhe në punë nuk keni qenë në gjendje të keni vazhdimësinë e duhur, për arsye të ndryshme. Por tani mund të fillojë një histori tjetër dhe gjërat mund të kthehen për mirë. Në dashuri, yjet ju këshillojnë të shmangni qëndrimet e diskutueshme që nuk çojnë askund dhe vetëm helmojnë jetën tuaj.

Shigjetari

Në dashuri keni vendosur të ndryshoni përgjithmonë regjistrin. Tani nuk jeni më të gatshëm të pranoni sakrificat e vendosura në të kaluarën, tani doni të ndjeheni më të lirë. Dikush madje mund të vendosë të tradhëtojë. Në përgjithësi ju jeni njerëz që nuk ju pëlqen të lidheni për një kohë të gjatë dhe prireni të lodhen lehtësisht kur marrëdhënia zgjatet. Disa madje mund të vendosin të marrin vendime drastike si ndarja. Por kini kujdes.

Bricjapi

Tani për tani sfida juaj e vërtetë është të jeni në gjendje të lehtësoni tensionet tuaja. Në muajt e fundit ka pasur shumë probleme për t’u adresuar sidomos me njerëzit e lindur nën shenjën e Dashit dhe Luanit. Nëse keni bërë një punë të mirë deri më tani, do të ketë njerëz që do t’ju tregojnë vlerësimin e tyre. Ata që kanë humbur punën e tyre tani do të kenë më shumë mundësi. Dashuria po vazhdon gjithashtu me shpejtësi të plotë edhe falë mbështetjes së Venusit, i cili do t’ju japë frymëzim dhe do t’ju japë stabilitet në çift.

Ujori

Lodhja do të ndihet këto ditë. Ka edhe kontraste në vendin e punës që po ju bëjnë të humbni pak durimin. Ata që bëjnë vetë-punësim mund të vendosin të mbyllin disa partneritete. Saturni, veçanërisht në pjesën e fundit të muajit, do t’ju bëjë që të bëni një pastrim në jetën tuaj. Në dashuri, ata që kanë kaluar vështirësi, tani do të jenë në gjendje të rikuperojnë qetësinë. Sigurisht që prova impenjuese ju presin në dashuri, por prapë do të jeni fitues.

Peshqit

Shumë gjëra po ndryshojnë përreth jush dhe kjo ju bën të keni frikë dhe ankth. Jo të gjitha ndryshimet do të jenë pozitive, por edhe ato pozitive mund të krijojnë një tension të brendshëm, sepse ato mund të çojnë në një ndryshim në stilin e jetës. Ju do të duhet të refuzoni atë tendencë drejt melankolisë që shpesh ju mbërthen, sidomos kur mendoni për të kaluarën. Jeta duhet të jetohet duke parë përpara, duke lënë keqardhjet pas.