Horoskopi Horoskopi, e martë 13 tetor 2020

Horoskopi, e martë 13 tetor 2020

Dashi

Sot do të jetë një ditë në të cilën do të keni energji dhe emocione, por edhe shumë vështirësi për të kapërcyer. Ju mund të ndiheni pak të lodhur: është normale, sepse në kohët e fundit keni qenë duke menaxhuar situata shumë komplekse, mbase ka edhe një çështje ligjore ose financiare që është duke ju mërzitur. Bëhuni të fortë! Yjet po kthehen në favor dhe do t’ju ndihmojnë, edhe në mënyra të papritura, për të zgjidhur problemet tuaja.

Demi

Sot do të keni Hënën, Jupiterin dhe Saturnin në një aspekt të favorshëm: një ditë e rëndësishme ju pret! Përdoreni atë për t’u rikuperuar në punë, për të lënë tensionet e kaluara pas jush. Në dashuri do të jetë më e vështirë të gjeni nervin e së kaluarës, sepse dilni nga 48 orë më tepër kërkuese, në të cilat keni qenë nën një presion të madh dhe jo në formë të plotë.

Binjakët

Sot do të jeni shumë nervozë, të gatshëm të debatoni për gjithçka dhe do të jeni të shqetësuar deri të mërkurën. Për 48 orët e ardhshme duhet të shmangni grindjet dhe konfliktet, veçanërisht në dashuri. Nga e enjtja gjendja shpirtërore do të përmirësohet.

Gaforrja

Sot do të vazhdojë kjo fazë e ndryshimit të thellë në të cilën po hiqni shumë maska ​​që keni mbajtur deri më tani. Në dhjetor, Saturni nuk do të jetë më kundër: për ju do të thotë të bëheni më autentikë, më të sinqertë me veten dhe me të tjerët, pa pasur nevojë të shtireni. Tani gjëja e rëndësishme është të rikuperoheni, edhe me koston e thënies së gjërave që të tjerëve nuk u pëlqejnë.

Luani

Sot mund të ndiheni mjaft të shqetësuar dhe të trazuar. Fakti është se ju keni filluar kohët e fundit një punë të re dhe do të duhet të përpiqeni të mësoheni, dhe ka shumë të ngjarë, do të jetë një punë me kohë të pjesshme. Edhe nëse keni përjetuar disa kontraste kohët e fundit, duhet të përpiqeni të përshtateni! Një shqetësim më i madh do të jenë ata që kanë lindur në Luan, të cilët mbajnë një rol drejtues dhe do të duhet të përpiqen të marrin më shumë rezultate, ndërsa tani për tani ka vetëm një rënie të vogël. Në dashuri do të jetë një ditë neutrale.

Virgjëresha

Kjo e martë do të jetë dita e duhur për të ndalur dhe reflektuar, për të sqaruar brenda vetes atë që dëshironi për të ardhmen. Humbja e kohës dhe yjeve të favorshëm si këta do të ishte një turp! Rezultatet që merrni, ndryshimet që shihni, do të varen shumë nga vendi ku keni filluar. Ata që tashmë kishin një histori të mirë dashurie ose një punë të rëndësishme do të vërejnë vetëm ndryshime të vogla, por gjithsesi do të ketë të tilla! Përkundrazi, ata që ende presin të përfshihen, do të duhet domosdoshmërisht të kuptojnë se çfarë duan të bëjnë.

Peshorja

Dita e sotme, e mërkura dhe e enjtja do të jenë tre ditë energjike, më aktive. Nuk mund të thuhet se i keni zgjidhur të gjitha problemet tuaja, por po rimëkëmbeni pak nga pak. Tani e tutje ju mund të filloni të mendoni për të ardhmen tuaj me më shumë besim dhe motivim dhe, nëse mendoni se si jeni ndjerë verën e kaluar, tashmë keni bërë një hap të mirë përpara!

Akrepi

Sot dhe në ditët në vijim duhet të përpiqeni të rishikoni disa vendime biznesi. Mërkuri në shenjën tuaj do ju lejojë të rigjeni më shumë besim dhe madje të ktheheni me shpenzime, nëse keni pasur ndonjë shqetësim kohët e fundit. Kushdo që pret një shumë parash do të jetë në gjendje t’i marrë ato deri në fund të këtij muaji. Në dashuri, gjërat do të vazhdojnë në heshtje. Bëhuni të fortë!

Shigjetari

Sot do të duhet të shmangni konfliktet, sepse do të jeni shumë të lodhur dhe të trazuar. Ka nga ata që po përjetojnë situata shumë të lodhshme në punë, ndërsa të tjerë ndihen të pakënaqur dhe nuk po marrin rezultatet, përgjigjet që kanë pritur për ca kohë. Do të jetë e lehtë të nervozoheni! Në këtë ditë do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht në dashuri dhe në familje. Shtyjeni gjithçka për të enjten!

Bricjapi

Dy ditët e ardhshme, Hëna do të jetë në aspektin harmonik: do të keni një dozë të mirë energjie dhe dëshire për të bërë gjëra me inteligjencë dhe pjekuri. Një qiell i tillë premtues nuk do të duhej të shkonte dëm, duke u zhytur në histori ose situata të parëndësishme ose të trazuara. Mundohuni të preferoni gjëra të qeta, ashtu si jeni! Edhe nëse ndieni zilinë e të tjerëve, injorojeni. Fizikisht po shëroheni, por mos u ngutni gjithmonë!

Ujori

Sot ju do të ndiheni më mirë se në ditët e fundit. Sidoqoftë, ju jeni duke përjetuar një moment shumë të veçantë, një fazë transformimi të thellë dhe sa më afër që të jemi në fund të vitit, aq më shumë do të gjeni energji pozitive. Edhe njerëzit që në të kaluarën kanë qenë të shqetësuar, jokonvencionalë, mbase edhe pak shkelës, do të tërhiqen nga një stabilitet dhe siguri më e madhe.

Peshqit

Sot dhe të mërkurën duhet të shmangni situata sfiduese, ato në të cilat do të jetë e vështirë të ruani kontrollin. Ata që janë në një rol drejtues mund të kenë pak më shumë vështirësi për të vazhduar gjërat. Do të jetë e vështirë të bindni disa njerëz, veçanërisht ata të Virgjëreshës dhe Shigjetarit, të kryejnë detyrat që do t’u caktoni atyre. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos merrni me acarim gjithçka, në punë dhe në dashuri!