Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 5 gusht 2020

Horoskopi, e mërkurë 5 gusht 2020

Dashi

Sot duhet të rregulloni llogaritë tuaja. Ju keni një problem mjaft serioz në punë, ndoshta ligjor, i cili është zvarritur për disa muaj. Dikush madje mund të jetë akuzuar për diçka. Bëhuni gati, sepse gjithë muaji gusht do të shkaktojë siklet, ndoshta edhe disa vonesa të bezdisshme, pas së cilave gjërat do të fillojnë të përmirësohen.

Demi

Kjo e mërkurë do të jetë një ditë më e mirë se ato të mëparshmet. Ju keni më shumë forcë, por shqetësimet për paratë vazhdojnë. Ndoshta ju keni një punë ose çështje të lidhura me shtëpinë që zvarriten. Në dashuri do të duhet të prisni të premten për një përmirësim të bukur. Ndërkohë shmangni lodhjen dhe bëni atë që është rreptësisht e nevojshme.

Binjakët

Sot do të jeni pak të lodhur dhe nervozë. Në dy ditët e ardhshme do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të mos debatuar me të tjerët dhe të përpiqeni të mos merreni me detajet. Në dashuri, kini kujdes nëse merreni me një Dashi, Gaforre apo Peshore.

Gaforrja

Në këtë moment keni një nevojë të thellë për qetësi, për të rikuperuar kënaqësinë e gjërave të vogla që e bëjnë jetën më të bukur. Për fat të keq, nuk do të jetë e thjeshtë të qëndroni larg zemërimit dhe nervozizmit. Në punë dikush mund të mos ndjehet i kënaqur me rinovimin e një kontrate. Në këtë kuptim, kundërshtimi i Jupiterit dhe Saturnit do të vijnë për të ndihmuar, sepse ata do të shtyjnë të mbyllen situatat që nuk funksionojnë më. Do të jenë muaj që do të kërkojnë akoma shumë përpjekje.

Luani

Sot nuk do ta keni më Hënën në kundërshtim. 48 orë janë më të qeta se ato të mëparshme. Ju duhet të përfitoni nga kjo për të takuar njerëz të rinj, pasi Mërkuri ju nxit të bëni mirë. Ndoshta do të vraponi drejt personit të duhur! Gushti dhe shtatori do të jenë dy muaj të favorshëm për marrëdhënie. E vetmja pengesë: paratë. Mundohuni të menaxhoni me kujdes financat tuaja.

Virgjëresha

Nga 20 gushti, një ferment i shkëlqyer në punë do të fillojë përsëri, kështu që deri atëherë ë mund të pushoni pak. Në dashuri ju mund të rikuperoni terrenin e humbur në muajt e kaluar. Kjo periudhë premton qetësi për çiftet. Takimet e reja gjithashtu do të favorizohen, për sa kohë që vendosni të ulni gardhet!

Peshorja

Ju keni një pamje shumë të veçantë astrologjike: Gushti do të jetë një muaj pak kritik. Ju keni pasur shumë probleme, si në punë ashtu edhe në dashuri, dhe tani jeni vetëm në pritje të vjeshtës për të kapur fillin dhe për ta zgjidhur atë. Ju dëshironi të kuptoni se çfarë ju pret për të ardhmen. Ju urreni të liheni të varur dhe për fat të keq këto ditë ju japin pak më shumë ankth.

Akrepi

Këtë të mërkurë dhe të enjte, do të keni më shumë vendosmëri dhe kurajo, por përsa i përket financave, do të duhet të kalojnë dy javët e ardhshme para se të shihni përmirësime. Dikush do të përpiqet të shpëtojë diçka. Në dashuri Venusi do të fillojë një tranzicion të favorshëm: beqarët do kenë mundësi interesante.

Shigjetari

Sot dhe nesër do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sepse mund të ndjehesh shumë nervozë, dikush madje mund ta humbasë durimin. Fakti është se keni një nevojë të thellë për të lëvizur, për të marrë hapësirën tuaj dhe për të rikarikuar bateritë. Ndoshta ka ende shqetësime të lidhura me shtëpinë. Për 48 orët e ardhshme, kini kujdes!

Bricjapi

Ju po shkoni drejt një periudhe pune më paqësore. Tani, megjithatë, do të duhet të mbyllni të gjitha ato situata që ju shkaktojnë siklet. Kushdo që kohët e fundit ka lidhur një marrëdhënie profesionale dhe ka kontakte të reja nuk do të alarmohet: është një gjë e mirë! Mbyllja e këtij viti nuk është negative, aspak! Mund të hapet dera për një ndryshim të rëndësishëm. Në dashuri, megjithatë, ka ende tension. Në gusht dikush do të detyrohet të merret me dashurinë në distanca të largëta ose ka kontraste të pazgjidhura.

Ujori

Sot do të jetë një ditë meditimi. Do të dëshironi të izoloheni për të rikuperuar. Pse nuk shkoni diku me pak njerëz? Tani për tani ju duhet të reflektoni në ndjenjat tuaja, por edhe për çështjet e punës. Ndoshta madje do të duhet të shpikni një mundësi të re, dikush do të zgjedhë një kthesë të jetës.

Peshqit

Këtë të mërkurë Hëna do të jetë në shenjë dhe do të amplifikojë pjesën tuaj intuitive, kontaktin me emocionet. Muaji Gusht do të zgjojë pasionin, do të sjellë përfitime në dashuri, por edhe në marrëdhëniet familjare; dikush mund të rizbulojë vlerën e familjes, veçanërisht duke marrë parasysh faktin se problemet e punës janë ndjerë shumë në marrëdhëniet familjare. Fundjava do ju lejojë të rikuperoni.