Horoskopi Horoskopi, e shtunë 1 gusht 2020

Horoskopi, e shtunë 1 gusht 2020

Dashi

Sot do të jetë një ditë në të cilën do të testohet forca e marrëdhënies tuaj. Ka të ngjarë që ditët e fundit të keni përjetuar probleme në punë, disa tensione, të cilat mund t’i hidhni edhe në dashuri. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sepse gjendja shpirtërore e këtyre ditëve mund të zgjasë për tërë muajin gusht. Marrëdhëniet që falen do të duhet të sqarohen një herë e përgjithmonë.

Demi

Dita e sotme do të jetë një ditë tjetër shumë interesante. Ju keni forcë të madhe, kështu që nëse ka çështje për t’u zbuluar, do të jetë më mirë të përballeni me ta në orët e ardhshme, pa u larguar deri të dielën. Në këtë moment ju keni marrë përsëri kontrollin e jetës suaj, por është dikush që, në një farë mënyre, prapë largon shumë forcë nga ju. Këto janë ditë tensioni të thellë me Akrepin dhe Ujorin.

Binjakët

Të shtunën dhe të dielën, do të keni ditët më të mira se pjesa tjetër e javës. Ndoshta puna ju ka vënë përfund, duke ju mbajtur larg familjes. Ndoshta keni pasur shumë shqetësime ditët e fundit. Mundohuni të afroheni më shumë, të gjeni harmoni me dashuritë tuaja. Pse nuk organizoni diçka të dielën që do t’ju ngacmojë pak? Do të ishte shumë e rëndësishme!

Gaforrja

Sot do të jetë një ditë shumë e rëndë, gjithçka do të duket e ndërlikuar! Që nga e premtja në mbrëmje keni qenë duke mbajtur një shqetësim të thellë të shkaktuar nga situata që po përjetoni. Bllokimi i kohëve të fundit po bëhet një barrë e padurueshme për t’u toleruar. Javën tjetër do të jetë shumë më mirë, por ndërkohë, përpiquni të mos prishni harmoninë e çiftit me shqetësimet tuaja.

Luani

Sot do të jetë një ditë e rëndësishme, ndërsa e diela mund të tregojë një kontrast. Në këtë moment ju duhet të çlironi zemrën tuaj. Disa të lindur në shenjën e Luanit janë shumë të pavendosur, nuk dinë nëse do të ndërmarrin një hap të caktuar, apo jo, nëse do të fillojnë diçka të re. Sugjerimi i astrologut popullor është të mos rrezikoni, të mos hiqni dorë nga siguria për një projekt të pasigurt. Në dashuri nuk do të ketë asnjë lajm të madh, por yjet do t’ju japin ende emocione të këndshme.

Virgjëresha

E shtuna do të jetë një ditë e veçantë, falë bashkëpunimit të tre aleatëve të spikatur: Hënës, Jupiterit dhe Saturnit. Megjithë vështirësitë e periudhës aktuale, ju mbeteni një nga shenjat që do të arrijë të shkëlqejë deri në fund të këtij viti. Nëse ka diçka që ju shqetëson prej disa ditësh, do të duhet të përpiqeni ta zgjidhni atë sa më shpejt të jetë e mundur, përndryshe yjet do t’ju kthejnë shpinën. Gushti do të jetë një muaj pasionant për shumë të lindur në shenjën e Virgjëreshës.

Peshorja

Të shtunën do të keni një acarim që do t’ju tërheqë zvarrë. Nëse kjo periudhë është vërtet e lodhshme, fundi i vitit do t’ju japë një kënaqësi të madhe. Shumë ide keni në mendje, shumë vendime të marra, shumë veprime të ndërmarra do të kenë zhvillime reale duke filluar nga muajt e vjeshtës. Ndërkohë, do të duhet të keni durim. Mos e kaloni tensionin e këtyre ditëve në marrëdhënien në çift, sepse do të bënit një gabim të pafalshëm! Do të ishte turp të privonit veten nga emocionet e bukura që dashuria mund t’ju japë.

Akrepi

Përfitoni nga dita e sotme për të sqaruar, zgjidhur ose kompletuar gjithçka, sepse e diela do të jetë një ditë me të vërtetë e keqe. Ata që kanë një angazhim të rëndësishëm, një takim të caktuar për të dielën, duhet të mendojnë seriozisht për shtyrjen e tij. Historitë që lindin këto ditë karakterizohen nga një fat i mirë. Gushti do të jetë një muaj që do të japë emocione!

Shigjetari

Sot duhet të ndaleni dhe të bëni llogaritë tuaja. Në përgjithësi ju jeni një tip mjaft shpenzues, por tani hedhja e parave për të mbushur boshllëqet ose për të realizuar projekte jopraktike nuk është një ide e mirë! Për fat ju që jeni të dashuruar jeni gati të dilni nga periudha e tensioneve dhe problemeve që kanë karakterizuar muajt e fundit.

Bricjapi

Sot do ta keni Hënën në shenjën tuaj: shumë shpejt do të keni mundësi të sqaroni disa çështje të mbetura pezull për një kohë të gjatë. Fatkeqësisht, qershori ishte një muaj mjaft negativ, veçanërisht nga pikëpamja e punës. Për fat të mirë, periudhat më me fat janë përpara! Ndërkohë, duhet të lehtësoni barrën dhe të sqaroni të ardhmen tuaj.

Ujori

Të shtunën dhe të dielën do të keni një dozë të mirë energjie! Përkundër kësaj, duhet të tregoheni më të kujdesshëm me shpenzimet e rrezikshme, duhet të përpiqeni të mbani nën kontroll natyrën tuaj impulsive. Për fat të mirë, në fund të vitit Saturni do të kujdeset që ta vendosë kokën mbi shpatulla! Kini kujdes, sepse në këto ditë ka një trazirë të caktuar.

Peshqit

Një fundjave intriguese është përpara. Më në fund gushti do të sjellë një frymë oksigjeni për shumë çifte, të trazuara nga heshtjet dhe pakënaqësia e muajve të pranverës. Nëse themelet kanë mbetur të shëndetshme, marrëdhëniet do të qëndrojnë në këmbë dhe do të përmirësohen! Gjithashtu në fund të gushtit Mërkuri do të vijë në shpëtimin tuaj dhe do t’ju sjellë përfitime të reja. Ju ndoshta do të përballeni me negociata që do t’ju kërkojnë shumë energji.