Bota Kalifornia goditet nga tërmeti i fuqishëm

Kalifornia goditet nga tërmeti i fuqishëm

Një tërmet me magnitudë 6.4 goditi Kaliforninë Jugore, me epiqendër rreth 150 milje nga Los Anxhelos, mëngjesin e së enjtes.

Tërmeti i parë është shoqëruar edhe nga të paktën 4 lëkundje të tjera më të lehta 4.7, 3.5, 3.8 dhe 4.5.

Tërmeti ka bërë që ndërtesat të lëkunden për pak sekonda edhe në Los Anxhelos.