Extra Nuk është Elvana! Zbulohet këngëtarja shqiptare që do të përfaqësojë San Marinon...

Nuk është Elvana! Zbulohet këngëtarja shqiptare që do të përfaqësojë San Marinon në Eurovizion

Një hipotezë mjaft interesante u ngrit nga fansat e Elvana Gjatës, të cilët thanë se këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë një tjetër shtet në festivalin e “Eurovizionit”.

Sipas tyre Elvana ishte e përzgjedhur nga shteti i San Marino-s dhe ata këtë vit do të përfaqësohen nga artistja shqiptare me këngën “Me tana’.

Por burime pranë këngëtares u shprehën për Anabel.al se “nuk është e vërtetë që Elvana ka marrë një ftesë”. Burimi shtonte se edhe Elvana është habitur nga lajmi që po qarkullon.

Mesa duket fansat janë nisur nga një lajm i mediave të huaja ku thonë se një shqiptare është përzgjedhur për të përfaqësuar këtë shtet të vogël.

Por, në lajmin e tyre nuk përmendet emri i Elvanës, sipas tyre këngëtarja shqiptare e përzgjedhur nga San Marino, është Inis Neziri.

Vajza e talentuar shqiptare, e cila ka korrur shumë suksese së fundmi me sa duket do të përfaqësojë këtë shtet të vogël në festivalin e madh.

Megjithatë, edhe mediat e huaja e kanë lënë ende me pikëpyetje, prandaj asgjë nuk është zyrtare.

Sipas një postimi të bërë në Instagram nga “Oikotime” Inis është takuar me personat përkatës dhe ata kanë ardhur në Tiranë për të folur për detajet me këngëtaren shqiptare.

View this post on Instagram

San Marino: Inis Nezeri the surprise 2019 Entry? With the much awaited announcement of San Marino Television on Monday and the claims from Rodrigo Alves to be the representative, another name is much more likely to be the 2019 representative of the mini-state: Inis Neziri from Albania! On Tuesday both head of delegation Alessandro Capicchioni and this years Head of Press Ersin Parlak travelled to Tirana and met with Inis Neziri. The only plausible reason is that they are finalising the last details for Monday's announcement as we cannot imagine they would just travel to Tirana for a small city-trip in this time of the year. Inis Neziri took part in the 2018 National Final of Albania and recently won the Grand Trophee at the Golden Stag in Romania supported by the San Marino Delegation. @eurovision @oikotimes #oikotimes #eurovision

A post shared by OIKOTIMES EUROVISION (@oikotimes) on