Aktualitet Policia dhe DEA amerikane godasin grupin kriminal në Fushë-Kuqe, 6 të arrestuar,...

Policia dhe DEA amerikane godasin grupin kriminal në Fushë-Kuqe, 6 të arrestuar, 4 gomone të bllokuara

Policia e Shtetit po zhvillon një operacion ndaj një grupi kriminal të trafikut të drogës.

Operacioni në bashkëpunim me Guardia di Finanza dhe DEA.

6 persona të arrestuar dhe 4 gomone të bllokuara, si edhe një veliere, që trafikantët e lanë djegur.

Të arrestuarit pjesë e një grupi me bazë në Fushë Kuqe, që shkëmbente kanabis me heroinë/kokainë.

Mes të arrestuarve ka edhe shtetas të huaj.