Sport Shorti i Champions League i pamëshirshëm për Partizanin

Shorti i Champions League i pamëshirshëm për Partizanin

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës, shorti i eliminatoreve të Ligës së Kampionëve, që duhet thënë se ka qenë i pamëshirshëm për kampionët e Shqipërisë, Partizanin.

“Të kuqtë” do të përballen që në turin e parë me kampionët e Azerbajxhanit, Qarabag, të cilët janë një ekip i konsoliduar, që luajnë prej kohësh në grupet e Champions dhe Europa League.

Kjo është hera e dytë radhazi që azerët përballen me një skuadër shqiptare, pasi verën e kaluar u ndeshën me Kukësin, në turin e dytë eliminator dhe pas një barazimi pa gola në Shkodër, fituan 3-0 në shtëpinë e tyre.

E nëse Partizani “qan” për shortin, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për kampionët e Maqedonisë Veriore, Shkëndijën, e cila ka gjetur përballë estonezët e Nomme Kalju, një skuadër modeste dhe lehtësisht e kalueshme.