05/12/2021
Tags Argjentina

Tag: argjentina

Messi nën akuzë, Thiago Silva akuzon: E papranueshme ajo që bëri

Brazili humbi 1-0 ditën e djeshme kundër rivalëve të përjetshëm të Argjentinës. Ky ishte triumfi i parë për argjentinasit që nga viti 2017, por...

Argjentinë, lideri i opozitës së majtë zgjidhet Presidenti i ri

Kandidati i qendrës së majtë në opozitë, Alberto Fernandez do të jetë Presidenti i ri i Argjentinës pas një votimi të dominuar nga shqetësimet...

Dybala tregon të vërtetat e Botërorit 2018: Sampaoli as nuk më...

Paulo Dybala e sheh veten të frymëzuar në prag të sezonit të ri, mes klubit dhe ekipit kombëtar. Vijimësia te Juventusi do të varet...

Trajneri i Brazilit zbulon sekretin, ja si e neutralizoi Messin

Lionel Messi është një "alien", por Brazili ishte në gjendje ta neutralizonte atë në gjysmëfinalen e “Copa America”,  sipas trajnerit Tite. Kapiteni i Argjentinës...

Messi dhe Aguerro, akuza arbitrave: Na u mohuan dy penallti, pse...

Mes zhgënjimit për dështimin e radhës me përfaqësuesen e Argjentinës, Lionel Messi u shfaq mjaft kritik ndaj gjyqtarit ekuadorian Zambrano në përfundim të gjysmëfinales...