14/10/2019
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Mini Shengeni, Rama: Nëse Serbia do të vendoste veto për Kosovën,...

Pas nënshkrimit të deklaratës së përbashkët me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, për Mini Shengenin në...

Rama në Novi Sad: Ballkani Perëndimor, si Shengeni brenda vitit 2021

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e përbashkët me Vuçiç dhe Zaev në Novi Sad, u shpreh se në deklaratën e përbashkët për Mini Shengenin...

Albin Kurti tregon pse u “ftoh” me Edi Ramën

Mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion”, Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për Kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, shpjegoi edhe arsyet se pse është...

Intervista / Albin Kurti flet për Edi Ramën

Kosova ka zhvilluar ditën e djeshme zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Këto zgjedhje u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për...

Zgjedhjet në Kosovë, Rama: Urime Albin Kurtit e Vjosa Osmanit

Kryeministri Edi Rama ka përgëzuar forcat politike në Kosovë për zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka uruar...

Homazhet në nder të Chirac/ Rama në Paris, takim edhe me...

Jacques Chirac, ish-presidenti që shërbeu për dy mandate në krye të Francës, ndërroi jete 4 ditë më parë në moshën 86-vjeçare. Ne Paris, në...

Mini-Shengeni i Ballkanit, Vuçiç: Kam marrëveshje me Ramën dhe Zaevin

Nuk pati video apo fotografi të takimit të tyre, por dakordësia nuk ka munguar. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, njoftoi se ka arritur një...

Rama në OKB: E dashur Serbi, Kosova e pavarur është një...

Duke shfrytëzuar prezencën e liderëve nga e gjithë bota, por në mënyrë të veçantë Serbisë, kryeministri Rama në fjalën e tij përpara Asamblesë së...

“Foto e ditës”, kryeministri Edi Rama takohet me Donald Trump

Ashtu edhe siç kishte paralajmëruar më herët axhendën e tij, kryeministri Rama është takuar në Nju Jork me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të...

Një Shqipëri e madhe në Nju Jork (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, pas takimeve zyrtare në Nju Jork është surprizuar në hotel. Aty, të dera e hotelit, është përballur me tre menaxhere, nga Kosova,...