24/06/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rama: Pensionistët nuk do lejohen të dalin. Gjoba kush ecën dyshe...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një video-konferencë me ministrat, me të cilët bisedoi për situatën e deritanishme nga koronavirusi. Gjatë bashkëbisedimit me ministrin e Brendshëm...

Rama inspekton tregjet e Tiranës, u kërkon të moshuarve të mos...

Paraditen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama ka dalë në disa zona tregtare të Tiranës, duke u kërkuar nga afër qytetarëve dhe të...

VIDEO/ Rama zbret në terren: Ik në shtëpi, mos e zgjat!

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot vetë në terren për monitoruar situatën. Por, teksa po ecte, kreu i qeverisë ka debatuar me një grua të...

Rama: Kjo është një javë zjarri, po hyjmë në javën më...

Përmes një videomesazhi, kryeministri Rama tha se kjo javë do të jetë tejet e vështirë, pasi kemi hyrë në fazën e shpërthimit të epidemisë...

“Nuk dua të shprehem për një zonjë të nderuar si gruaja...

Presidenti Ilir Meta, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me homologun bullgar, u pyet mbi akuzat që lëshoi kryeministri Edi Rama nga Parlamenti. “Nuk doja...

Rama sulmon Metën: Sot gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar nuk janë...

Kryeministri Edi Rama sulmoi sot në Parlament atë që e quajtur “aleancë” ndaj krimit të organizuar, i cili sipas tij po goditet përmes Operacionit...

Meta-Ramës: Mos e provoko më Haradinajn, do të kesh shumë probleme

Presidenti Ilir Meta, në konferencën për shtyp, një ditë para tubimit në bulevard, foli edhe për përplasjen mes kryeministrit Edi Rama dhe Ramush Haradinajt. Meta,...

A është makina “Lincoln” e blinduar? Flet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama mbërriti me fuoristradën “Lincoln” pranë Tv Klan për të marrë pjesë në emisionin “Opinion”, automjet për të cilin opozita ka deklaruar...

Albin Kurti: Na duhet shengen shqiptar. Rama: Nuk ka pa shengenin...

Kryeministri Edi Rama doli në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun Albin Kurti, i cili nisi vizitën në Tiranë. Rama theksoi se është...

Zbardhet takimi i kryeministrit Rama me sekretarin amerikan Pompeo

Departamenti Amerikan i Shtetit jep detaje nga takimi që sekretari Mike Pompeo zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në njoftim për shtyp të DASH...