18/07/2024
Tags Greqi

Tag: greqi

Sondazhi grek: Shqiptarët nuk identifikohen me turqit, 61% kanë ndjenja pozitive...

Gjashtë në 10 shqiptarë, ose 61 % e të anketuarve, kanë pikëpamje pozitive për Greqinë dhe vetëm 12% e të pyeturve kishin mendim negativ....

Pushime në Greqi? Bëni testin e Covid-19

Në një kohë kur autoritetet shëndetësore të vendit po japin shpresën e parë për kthimin gradual të normalitetit, operatorët e turizmit janë veçanërisht të...

Punonjësit e supermarketeve në Greqi po paguhen sa mjekët

Gjatë këtyre kohërave të vështira për të gjithë ne, mjekët dhe infermierët kanë qenë në ballë të luftës globale kundër pandemisë se koronavirusit. Sidoqoftë, një...

Shkon në 20 numri i viktimave në Greqi, 35 janë në...

Tre persona kanë gjetur vdekjen këtë të martë në Greqi si pasojë e COVID-19. Autoritetet shëndetësore të këtij vendi bënë të ditur se numri total...

15 viktima në Greqi, qeveria mbyll çdo gjë në vend

Numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 15. Ky është raporti i fundit për ditën e diele i bëre publik nga...

Greqi/ Prifti ortodoks arrestohet  për mbajtjen e meshës

Një prift ortodoks u arrestua në Greqi të shtunën pasi mbajti meshë në një kishë, duke shkelur urdhrin e dhënë nga qeveria, e cila...

13 të vdekur në Greqi, mjeku infeksionist: Epidemia do të rritet

Pandemia e koronavirusit COVID-19 ka shkaktuar 13 të vdekur në Greqi, sipas të dhënave zyrtare nga autoritetet shëndetësore greke. Numri i të infektuarve është 530...

Koronavirusi shkakton viktimën e 7-të në Greqi

Në Greqinë fqinje ka shkuar në 7 numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit. Sipas mediave greke, viktima është një burrë...

Pastrimi i Greqisë/ Pse shumë ambientalistë grekë kundërshtojnë mullinjtë e erës

Një grup fabrikash që prodhojnë energji elektrike dhe që janë në pronësi të shtetit në Greqinë veriperëndimore prej dekadash të tëra ndotin fshatrat përreth...

Greqia mund të ketë Presidenten e parë grua në histori

Presidentja e Këshillit Shtetëror Ekaterini Sakellaropoulou, me gjasë mund të jetë gruaja që do marrë drejtimin e Presidencës së Greqisë. Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi...