03/08/2021
Tags Henri Çili

Tag: Henri Çili

Henri Çili flet për “zyrtarin e lartë të drejtësisë” dhe a...

Botuesi Henri Çili ka folur në emisionin “Open” edhe për një takim të pretenduar nga prokuroria me një zyrtar të lartë të drejtësisë. Ai...

Henri Çili rrëfen 72 orët në qeli dhe rolin e kunatit...

Botuesi Henri Çili ka rrëfyer në emisionin “Open” se çfarë ndodhi me arrestimin e tij. “Nuk më kishte vajtur mendja se do ndodhte diçka e...

Dosja “Çili” nuk vjen në SPAK, e mban Gjirokastra

Prokurori i Përmetit, që vendosi arrestimin në flagrancë të Henri Çilit, kërkon në gjykatë rikthimin në qeli të tij. Asllan Bajramaj, prokurori dhe drejtuesi i...

Heni Çili: Nuk jam viktimë e politikës! Deri në Strasburg për...

Henri Çili thotë se në çështjen “Lazarati”, për të cilën akuzohet për ndikim të paligjshëm tek gjyqtarët nuk është përfshirë në cilësinë e botuesit,...

A është Sokol Sadushi zyrtari që përmendet në dosjen “Henri Çili”?...

Partia Demokratike i është rikthyer çështjes së disa ditëve më parë për implikimin e “një zyrtari të lartë të drejtësisë” në dosjen ndaj botuesit...

Gjykata e Përmetit shpall moskompetencë, dosja e Henri Çilit dërgohet në...

Gjykata e Përmetit shpall moskompetencë për dosjen me 31 personat që sot dolën për masën e sigurisë dhe ia kalon SPAK-ut. Gjyqtari Dritan Hasani njoftoi...

Si u arrit lirimi i Henri Çilit? Flet avokati: Fituam një...

Andi Duraj, avokati i botuesit të Henri Çilit në lidhje me “ABC News” tha se Gjykata e Përmetit veproi me shumë profesionalizëm, ndërsa theksoi...

Lirohet nga burgu botuesi Henri Çili

Për gjashtë akuzat që i ka ngritur prokuroria, botuesi Henri Çili do të gjykohet i lirë. Gjykata vendosi masën “detyrim paraqitje”, njësoj si për...

Prokuroria: Henri Çili mashtronte familjet e të dënuarve duke përfituar prona...

Prokuroria akuzon botuesin Henri Çili se së bashku me kunatin dhe bashkëpunëtorë të tjerë të tij në UET, Ilir Korbi dhe Betim Shkupi ngritën...

Çili pranon vërtetësinë e përgjimeve dhe saktëson: Kam studio ligjore për...

Ndërsa pritet të jepet masa, pas një seance të gjatë, mësohen edhe deklaratat e Henri Çilit i cili ka pranuar vërtetësinë e përgjimeve, por...