21/02/2020
Tags Kanabis

Tag: kanabis

Dokumentari për kanabisin në Rai 3, Policia: Lajm i rremë, u...

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me një lajm të transmetuar në televizionin italian Rai 3, sipas të cilit kultivimi i kanabisit në...

Kultivimi i kanabisit në Shqipëri, RAI: Rritet me 1200% këtë vit

Sipas një raporti të publikuar nga televizioni Rai 3 kultivimi i kanabisit në Shqipëri këtë vit është rritur ndjeshëm. Media italiane i referohet fotove...

Një vit nga legalizimi i kanabisit. Si po ja del Kanadaja?

Ka kaluar një vit nga eksperimentimi mbi legalizimin e kanabisit në Kanada dhe qindra dyqane ligjore janë hapur. Shumë banorë janë të kënaqur me...

Brenda kanabis-kafenesë të parë në Amerikë (FOTO)

Kafeneja e parë kanabis në SHBA hapi dyert këtë javë në Hollivudin Perëndimor, me kamarierët që shërbyen teke hashashi të shoqëruara me pjata që...

Luksemburgu, vendi i parë i BE-së që mund të legalizojë tërësisht...

Luksemburgu mund të jetë vendi i parë i Bashkimit Europian që do të legalizojë tërësisht kanabisin. Propozimin pritet ta bëjë Ministria e Shëndetësisë së...

Kanada: Ende nuk ka bum ekonomik nga legalizimi i kanabisit

Që prej një viti në Kanada kanabisi mund të blihet dhe të konsumohet legalisht. Për shumë sipërmarrje, kjo u konsiderua si një biznes fitimprurës....

Këtu filloi gjithçka! Sa është vlera e kanabisit të prodhuar në...

Në Shqipëri janë asgjësuar 2.56 milionë rrënjë kanabis në 2016-n, që përkon me vitin kur kultivimi i bimës së ndaluar u bë masiv, sipas...

A duhet të konsiderohet kanabisi si një ilaç i lehtë? Ja...

Debati për liberalizimin e marijuanës është ciklik dhe gjithmonë aktual. Por çfarë dimë ne për këtë substancë? A ka vërtet ndonjë rrezik për zhvillimin...