24/07/2024
Tags Negociatat me BE

Tag: negociatat me BE

Gjermania për propozimin francez: Të mos vonohet çelja e negociatave me...

Propozimi francez për zgjerimin e BE-së pritet me kritika. Qeveria gjermane është e hapur për ta diskutuar propozimin, por kërkon që ai të mos...

Franca paraqet në Bruksel draftin për zgjerimin e BE: Katër shtyllat...

Pas deklaratave të Emmanuel Macron dhe “Jo”-së së Francës për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, me arsyetimin e se BE...

Ministri gjerman: Për të bindur skeptikët, Shqipëria duhet të vazhdojë pa...

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, në një intervistë ekskluzive për “Deutsche Welle”, ka deklaruar se “Shqipëria e Maqedonia e Veriut duhet të vazhdojnë...

Macron-Pendarovski: Metodologjia e re e zgjerimit gati deri në mars të...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, gjatë takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron, është shprehur se metodologjia e re e zgjerimit...

Vuçiç zbulon kur hapen negociatat e BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me...

Ambasadorja e Francës: Ne nuk kemi qenë kurrë kundër integrimit të...

Ambasadorja franceze Christine Vasac ka folur edhe një herë në lidhje me veton e Francës, për hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE. Vasac tha...

Do pranoni alternativë tjetër pas refuzimit të Macron? Si përgjigjen Rama-Zaev...

Tre liderët e Ballkanit Perëndimor u pyetën nga gazetarët edhe nëse po mendojnë për ndonjë alternativë tjetër pas refuzimit të presidentit francez Emannuel Macron...

Greqia del garant: Bindim Macronin për t’i hapur negociatat Shqipërisë

Pas vizitës së kryeministrit Rama në Athinë ku u takua me homologun Kiriakos Micotaqis, Greqia duket se po shton përpjekjet për të lobuar me...

Rama: Ndihemi si një varkë në mes të detit, na kanë...

“Në këtë moment ndihemi si një varkë në mes të detit, pasi na kanë marrë me forcë busullën”. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama...

Ambasadorja franceze në Tiranë: Franca nuk i ka mbyllur dyert e...

Ambasadorja e Francës, Christina Vasac, ka folur nga Elbasani në lidhje me refuzimin e Francës për çeljen e negociatave nga BE me Shqipërinë. Vasac...