20/09/2021
Tags Ramush haradinaj

Tag: ramush haradinaj

Meta-Ramës: Mos e provoko më Haradinajn, do të kesh shumë probleme

Presidenti Ilir Meta, në konferencën për shtyp, një ditë para tubimit në bulevard, foli edhe për përplasjen mes kryeministrit Edi Rama dhe Ramush Haradinajt. Meta,...

Tarifa rrugore/ Haradinaj: Atë që më ka bërë Shqipëria, s’ma ka...

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, kritikoi Tiranën zyrtare se e ka detyruar të paguajë tarifa rrugore edhe gjatë vizitave të tij zyrtare. Në...

Padia e Ramës, Haradinaj me tone të forta: Kosova ka njerëz...

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas lajmit për padinë që i ka bërë kryeministri Edi Rama. Në një postim në Facebook,...

Zyrtare/ Rama padit Haradinajn për shpifje

Kreu i ekzekutivit shqiptar, Edi Rama ka paditur për shpifje kryeministrin nw detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj. Dokumenti zyrtar i cili përmban 30 faqe...

Haradinaj u kërkon falje shqiptarëve për përplasjet me Ramën: Më vjen...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për median kosovare ‘Epoka e Re’ ka folur për përplasjet me kryeministrin Rama. Haradinaj ka...

Rama e quajti Haradinajn gënjeshtar, Basha: Sulm rrugaçëror

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e quajti “sulm rrugaçëror” komentin e kryeministrit Edi Rama në drejtim të Kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush...

Haradinaj: Nuk duam Shengen me Serbinë lider, Rama të heqë taksën...

Ndërkohë që në Tiranë mbahej takimi i tretë rajonal mes liderëve të Ballkanit Perëndimor, Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se vendi...

Haradinaj, shqiptarëve të larguar nga tërmeti: Mos u mashtroni! Nuk çojmë...

Tërmeti shkatërrues që goditi Shqipërinë, ka ndezur debatin politik në Prishtinë. Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj iu përgjigj me akuza thirrjes së Lëvizjes Vetëvendosje...

Haradinaj: Nga Kosova nuk do të kursejmë asgjë; Meta e falënderon

Në Durrës, zonat e prekura nga tërmeti u vizituan nga Ilir Meta dhe Ramush Haradinaj, ku kreu i shtetit shqiptar shprehu falenderimet e tij...

Edi Rama e kërcënoi me padi, reagon Ramush Haradinaj

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pasi shefi i ekzekutivit shqiptar, Edi Rama, njoftoi se do të ngrejë një padi ndaj...