19/01/2020
Tags Shkodra

Tag: shkodra

PD e Shkodrës sulmon Topallin: Shfaqet kur Rama është në vështirësi

Partia Demokratike dega Shkodër ka reaguar pas deklaratave të Jozefina Topallit, e cila e quajti Bashën fajtor për Valdrin Pjetrin. Nëpërmjet një deklarate, PD akuzon...

Skenarët e Shkodrës: Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta...

Shkodra, bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë...

Topalli: Basha ia dha mandatin e dytë Ramës për 14 mln...

Pas konferencës sëliderit të opozitës Lulzim Basha, ka reaguar ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli. Me një postim të gjatë në rrjetet sociale, Topalli shkruan se fajin...

Shoqëroi në komisariat Berishën në vitin 2000: Kush është kryepolici i...

Pak orë pas vrasjes së dyfishtë në kryeqendrën e veriut, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka komunikuar mbrëmjen e së shtunës shkarkimin e drejtorit...

Shkodra si Palermo e viteve ‘90: Në 12 muaj, 10 të...

Qyteti i Shkodrës u trondit sërish këtë mengjës dhe duket se nuk po gjen qetësi. Dy vëllezërit Astrit dhe Brahim Bilali, mbetën viktima të...

A ka lidhje Dalmacia me Shkodrën?

Dalmacia (Dalmatia), në histori përmendet fillimisht si krahinë (më pas provincë) brenda trojeve të banuara nga fisi i dalmatëve. Kjo krahinë u zgjerua shumë nga...

“Djepi i kulturës”/ Shkodra, origjina e emrit dhe gjurmët e lashta...

“Një njeriu të zakonshëm, të ardhur nga qyteti ortodoks i Manastirit, Shkodra i duket fillimi i Europës” – Ismail Kadare Ky qytet poliedrik ka patur...