31/07/2021
Tags Vaksina kineze

Tag: vaksina kineze

Vaksina kineze, OBSH konfirmon efektshmërinë

Ashtu siç ishte lajmëruar edhe më herët gjatë kësaj javë, OBSH ka dalë me një deklaratë në lidhje me vaksinën kineze të prodhuara nga...

EMA nis vlerësimin e vaksinës kineze që përdoret edhe në Shqipëri

Vaksina kineze anti-covid është nën lupën e Agjencisë Europiane të Barnave. Komisioni për medikamentet njerëzore ka nisur një vlerësim të produktit të zhvilluar nga...

Kina po konsideron miksimin e vaksinave për të ofruar më shumë...

Kina ka pranuar se vaksinat e saj kundër koronavirusit kanë një efektivitet jo të lartë dhe për këtë arsye, shefi i institucionit për parandalimin...

Vaksina kineze në Shqipëri: Gjithçka që duhet të dini për të

Kryeministri Edi Rama njoftoi dje se ka siguruar 1 milion vaksina kineze. Të enjten erdhën 192 mijë dozat e para, ndërsa për 60 ditët...

Përse e morëm tani vaksinën kineze?

Kryeministri Edi Rama foli mbrëmë në “Opinion”, edhe për marrjen e vaksinave kineze. Kryeministri u shpreh se as vaksinat kineze dhe as ato ruse...