06/06/2023
Tags Vaksinimi

Tag: vaksinimi

Bosi i Pfizer: Doza e tretë e vaksinës mund të jetë...

Drejtori Ekzekutiv i kompanisë Pfizer, Albert Bourla, ka deklaruar se njerëzit me shumë mundësi do të kenë nevojë të marrin dhe një dozë të...

Vaksinimi, Manastirliu nga Vlora: Nga dita e hënë ulim fashën në...

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu kanë ndjekur nga afër procesin e vaksinimit masiv në Vlorë. Manastirliu bëri me...

Vaksinimi, këtë javë ulet fasha për të moshuarit mbi 65 vjeç

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar sot se në të gjithë vendin që nga nisja e vaksinimi janë kryer më shumë se 206...

Marrëveshja, Rama: 50 mijë doza Sputnik brenda 10 ditëve

Kryeministri Edi Rama njoftoi pasditen e kësaj të marte arritjen e marrëveshjes për të marrë 50 mijë doza të tjera të vaksinës ruse Sputnik....

Manastirliu: Kontaktoni mjekun e familjes ose aplikoni për vaksinim në portalin...

Ka vijuar edhe sot, në ditën e dytë, vaksinimi masiv i të moshuarve +70 vjeç në sheshin “Skënderbej”. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale,...

Përse e morëm tani vaksinën kineze?

Kryeministri Edi Rama foli mbrëmë në “Opinion”, edhe për marrjen e vaksinave kineze. Kryeministri u shpreh se as vaksinat kineze dhe as ato ruse...

Rama: Do të hapim në Shqipëri fabrikën e prodhimit të vaksinave

192 mijë vaksinat e para kineze të firmës Sinovac kanë mbërritur në Shqipëri. Vaksinat mbërritën nga Turqia, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi...

Vaksinat kundër Covid: Thuajse asnjëherë efekte anësore serioze

Tre vaksina, miliona vaksinime në Gjermani - në raportin e tij të sigurisë për efektet anësore, Instituti Paul Ehrlich thotë: 0.3 nga 1000 doza...

Ritmi i lartë në Britaninë e Madhe: Brenda gushtit do të...

Qeveria britanike po planifikon të nisë procesin e vaksinimit të fëmijëve kundër koronavirusit, jo më vonë se muaji gusht. Burime të përfshira në këtë proces...

Manastirliu: Javën që vjen nis vaksinimi masiv

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, kanë ndjekur nga afër procesin e vaksinimit të mësuesve në Kamëz, nga...