Politika Tërmeti 7.5 ballë: Meta: Shpresoj sa më pak dëme dhe pasoja

Tërmeti 7.5 ballë: Meta: Shpresoj sa më pak dëme dhe pasoja

Tërmeti 7.5 ballë ka shkundur vendin tonë. Menjëherë pas tërmetit ka reaguar edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Meta shpreh keqardhjen për tërmetin që tronditi vendin tonë. Meta thotë gjithashtu se po e ndjek me vëmendje dhe shqetësim situatën.

Ja reagimi i plotë i Metës:

Presidenti i Republikes Sh.T.Z Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durresit dhe Tiranes.

Presidenti Meta shpreson per sa me pak deme dhe pasoja nderkohe qe eshte i rendesishem monitorimi i situates ne vazhdimesi dhe informimi i qytetareve nga strukturat pergjegjese shteterore.

Presidenti Meta po e ndjek situaten me vemendje dhe shqetesim.