Aktualitet Tre të rinj në aksion me armë për grabitjen e karburantit, policia...

Tre të rinj në aksion me armë për grabitjen e karburantit, policia i pikas në kohë dhe arreston njërin prej tyre

Një grabitje e armatosur është parandaluar nga forcat e policisë në Durrës, teksa një i dyshuar është arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Uniformat blu të qytetit bregdetar kishin marrë informacion se po planifikohej grabitje dhe organizuan aksionin e koduar “Ndjekja”, ku u arrestuar 26-vjeçari me iniciale J.M. nga Xhafzotaj.

Atij iu gjet dhe sekuestrua një kallashnikov me 22 fishekë, tre maska, tre palë doreza, tre celularë dhe një thikë. Këto sende dyshohet se do të përdoreshin për grabitjen e një pike karburanti.

Në kërkim janë shpallur dy bashkëpunëtorë të autorit, Xh.M. 22 vjeç banues në Delvinë dhe A.C. 21 vjeç banues në Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës në për veprat penale “Vjedhje me armë e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake”.