19/02/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

21091 POSTS 0 Komente

Manchester United nuk ndalet më, futet në zonën Champions

Manchester United nuk ka të ndalur në drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer, pasi sot ka marrë fitoren e radhës në transfertën londineze ndaj Fulhamit,...

KLP i kërkon qeverisë një pallat dhe super rroga për “FBI-në”...

Prokuroria Speciale Antikorrupsion (SPAK), organi që për nga funksioni dhe hetimet që do të kryejë i përngjan FBI-së amerikane, pritet të krijohet brenda muajit...

Angela Merkel, vizitë te nëna e saj që mëson anglisht në...

Kancelarja Angela Merkel ishte në Templin, një qytet në “Lindjen e Largët” të Gjermanisë, ku morri titullin “Qytetare Nderi” e atyshme, si dhe vizitoi...

5 gjyqtarët që “liruan” Dritan Dajtin, nga Shkodra e Vlora. Ende...

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit...

Provokimi i zë vendin politikës në Itali: Merkel si ndërmjetësuese?

Është e rëndë të shohësh se si populistët në Romë thyejnë porcelanin politik dhe rrezikojnë bashkëpunimin në BE. Grindja me Francën është përshkallëzuar tashmë....

Idrizi: Shteti t’i adresohet NATO-s për çështjen çame, por nuk ka...

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Idrizi tha se trojet shqiptarë...

Basha zbret në Gjirokastër, për herë të parë me Dash Alikon...

Nga Gjirokastra, kreu demokrat Basha bëri thirrje për mobilizim në funksion të ndryshimit të fateve të vendit. “Nuk do t’iu lëmë kështu. Të punojmë të...

Vizita në Europë, Pompeo kërkon të korrigjojë shmangien orientale të Hungarisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të kryejë javën e ardhshme një tur vizitash në Hungari, Sllovaki dhe Poloni në përpjekje për të...

E bujshme, Interi nis kontaktet për Elseid Hysaj

Interi po mendon për sezonin e ardhshëm dhe një prej objektivave të merkatos është Elseid Hysaj. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, cilësohet si alternativa ideale për...

Durmishaj te Olimpiakosi, Panionos “tërbohet”: Synojnë tension brenda skuadrës

Ditën e sotme nga mediat greke, përkatësisht “to10.gr” u raportua lajmi se Fiorin Durmishaj do të jetë në verë lojtar i Olimpiakosit për 400...