13/04/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

69649 POSTS 0 Komente

Rama flet për përplasjen Lu-Llalla: Vetting-u nuk bëhet për ta

Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë përplasjet mes kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe ambasadorit të SHBA në Tiranë, Donald Lu. Kreu i...

Reforma në energji, Rama: Nuk ndërtohet shteti social se duhen vota

“Nëse kamatvonesat e faturës së energjisë elektrike do të ishin zeruar që në nisje të reformës, ajo do të kishte dështuar”. Kështu u shpreh kryeministri...

Dramë në familjen e Memushajt, e gjitha bota e futbollit është...

E gjithë bota e futbollit është në mbështetje të Ledian Memushajt. Mesfushori shqiptar përjetuar një dramë të vërtetë familjare, pasi gruaja e tij ka humbur...

VIDEO/ Gjysmë të zhveshur, me whisky e kokainë, si u kapën...

Policia e Tiranës në bashkëpunim me SH.Ç.B.A dhe Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka finalizuar Operacionin “Free Taxi” kundër “Shfrytëzimit të femrave për prostitucion”. Si...

Theresa May si Liza në Botën e Çudirave?

Një të ardhme të lavdishme skicon kryeministrja Theresa May: vende të huaja qëndrojnë në radhë për të lidhur marëveshje të tregtisë së lirë me...

Emrat e rrjetit të prostitucionit në Tiranë: Si rekrutoheshin vajzat, roli...

11 persona janë vënë në pranga, mes tyre dhe një punonjës policie, në sajë të operacionit të koduar “Free Taxi”. Ka qenë vetë drejtori...

Pirro Milkani rrëfen si e pajtoi Dritëroin me Ismail Kadaren

Ismail Kadare mungoi në homazhet që u organizuan për nder të Dritëro Agollit në Pallatin e Kongreseve. Por regjisori Pirro Milkani tregoi në homazhe se...

Le Pen: Nëse fitoj do ta largoj Francën nga BE-ja dhe...

Liderja e krahut të djathtë ekstrem në Francë, Marine Le Pen, e ka nisur fushatën e saj presidenciale me sulm kundrejt globalizimit dhe islamit...

Ali Ahmeti rrëfen “bombën” që la tek Presidenca

Shqiptarët votuan për një parti që quhej maqedonase deri në zgjedhjet e fundit. Kjo ndryshoi politikën në Maqedoni dhe mundësitë për koalicion, por edhe kriza...

Identifikohet njëri nga autorët e grabitjes spektakolare në Rinas

Strukturat qendrore të hetimit në policinë e shtetit në bashkëpunim me prokurorinë për Krimet e Rënda kanë mundur të identifikojnë njërin nga autorët e...