Horoskopi Horoskopi, e diel 19 shtator 2021

Horoskopi, e diel 19 shtator 2021

Horoskopi nga Paolo Fox

Dashi

Do të luftoni me një kundërshtar, real apo virtual, përballë, por ju jeni të favorizuar nga ndeshja Hënë-Jupiter. Një takim miqësor do të jetë një burim kënaqësie, edhe nëse dikush mungon. Mërkuri, në fakt, fillon një disonancë me Plutonin dhe ju mund të keni ndërprerë marrëdhëniet me një nga të afërmit tuaj të ngushtë. Mund të jetë gjithashtu një mik me të cilin po grumbullohen probleme dhe keqkuptime dhe ka pasur një ndarje.

Demi

Takimi Hënë-Jupiter ju bën të imagjinoni se mund të merrni një promovim ose njohje për angazhimin tuaj. Eshtë e mundur, secili në nivelin e tij dhe sipas situatës, që të arrijë një konfirmim. Por mos e nënvlerësoni mundësinë për të kërkuar përvoja të reja edhe në jetën tuaj profesionale. Duket se po dyshoni pak për aftësitë tuaja, si dhe në dashuri dyshimet mund të krijojnë tensione. Mundohuni të relaksoheni.

Binjakët

Aspekti i mirë i Mërkurit e bën lidhjen e Hënës dhe Jupiterit edhe më me fat. Ju jeni duke fituar terren në biznesin tuaj, ose do të ndodhë së shpejti. Sidoqoftë, disonanca e Neptunit nuk harrohet lehtë dhe diçka ose dikush po ju shkakton shqetësim në një fushë tjetër, një zonë po aq e rëndësishme për ju sa karriera juaj.

Gaforrja

Mos kërkoni përvoja dhe alternativa të reja duke shikuar të kaluarën. Është thelbësore të ndërtosh të ardhmen, të përpiqesh të krijosh mundësi të reja për lumturi, bazuar në përvojat e bëra. Është në fakt e mundur, me disonancën e Marsit, që ju jeni gati për të kthyer faqen, për të mos dashur më të vazhdoni me dikë, por a jeni të sigurt që nuk e keni gabim? Mos harroni kohët e mira, jo ato të këqijat.

Luani

E diel e shkëlqyer në fushën e marrëdhënieve, janë këto ndikimet që aktualisht po prekin shenjën tuaj të zodiakut. Ju mund të keni një takim të paharrueshëm sa romantik aq edhe profesional. Por gjithashtu mund të jetë që ju keni qenë viktimë e një padrejtësie, që jeni akuzuar për diçka dhe që duhet të justifikoni veten. Nëse është kështu, do të ishte mirë nëse do të kishit dikë që t’ju jepte disa këshilla se si të mbroheni.

Virgjëresha

Për horoskopin e Paolo Fox, Hëna takon Jupiterin, planetin e gëzimit dhe ju mund të gëzoheni këtë të diel. Për më tepër, disonanca Venus-Saturn ka mbaruar, ju bëni më pak presion mbi veten tuaj dhe gjithashtu mund të përpiqeni të relaksoheni më shumë. Ju mund të keni pasur shumë punë, por rezultatet e arritura këtë javë kanë qenë të vogla. Ju duhet të kaloni një mbrëmje të këndshme në shoqërinë e një personi të dashur ose familjes, të organizoni diçka interesante.

Peshorja

Lidhja e Hënës dhe Jupiterit favorizohet nga Mërkuri i cili është i përafruar mirë me këto dy planetë. Mund të merrni lajme të mira vetëm në orët e ardhshme. Ju duhet të jeni vërtet të kënaqur me atë që mësoni, por meqenëse Mërkuri është gjithashtu – në të njëjtën kohë – në disonancë me Plutonin, mund të keni dyshime që nuk do të shprehni për informatorin ose vetë informacionin.

Akrepi

Do të jeni të pakënaqur me situatën ekonomike në krahasim me shenjat e tjera të zodiakut dhe emocionet tuaja do ju bëjnë nervozë sepse i shihni të tepërta. Por do të gjeni një mënyrë për të provuar të jeni më pak emocionalë. Një padrejtësi mund të jetë në themel të këtyre emocioneve të forta, mbase ajo prek ju ose një anëtar të familjes. Dhe ndoshta nuk është diçka e re.

Shigjetari

Ka një gjendje astrologjike avantazhi pasi përfshin prirësin e planetit tuaj, Jupiterin. Kështu që një goditje fati mund t’ju ndodhë deri më 1 tetor. Disonanca mes Mërkurit dhe Plutonit sugjeron që një i dashur do të ketë një gjykim negativ për atë që ju ofrohet dhe do t’ju ​​bëjë të vini në dyshim fatin tuaj.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se takimi midis Hënës dhe Jupiterit është në sektorin tuaj të aseteve dhe blerjeve, kështu që ekziston mundësia që të merrni pak para ose të bëni një blerje. Ndoshta do të bini në dashuri me diçka dhe doni ta jepni vetes? Por me Mërkurin në disonancë me Plutonin, do të mendoni se është një shpenzim i panevojshëm. E diela interesante për të bërë atë që ju bën të lumtur dhe të jeni me ata që ju sjellin qetësi.

Ujori

Mirëprisni lidhjen e Hënës Jupiter, në aspekt të mirë me Mërkurin, dhe bëhuni gati të argëtoheni sot dhe të festoni gjithashtu. Mund të jetë gjithashtu që jeni të ftuar në një martesë ose ditëlindje dhe do të jetë një festë shumë e bukur. Gjithashtu, disonanca e Venusit dhe Saturnit ka mbaruar, do të jeni më të hapur ndaj të tjerëve dhe të etur për të përfituar nga momenti aktual.

Peshqit

Pas kalimit të saj në Jupiter, Hëna ka hyrë në shenjën tuaj të ngarkuar me vibracione të mira që do t’ju ​​shohin më emocional, pranues dhe romantik se kurrë. Nëse jeni në shoqëri të mirë, do të keni një të diel të lezetshme. Do të jeni në një atmosferë besimi dhe kjo do t’ju ​​lejojë të kënaqni ndjenjat tuaja dhe mbi të gjitha dëshirat tuaja, sensualitetin tuaj.