Horoskopi Horoskopi, e diel 20 dhjetor 2020

Horoskopi, e diel 20 dhjetor 2020

Dashi

Është një ditë e mirë për të dalë me ide të reja për të adresuar çdo eventualitet. Edhe nëse intuitat tuaja nuk janë gjithmonë të realizueshme, mos harroni se ekonomia do të përmirësohet në muajt e ardhshëm. Marsi është në disonancë tani dhe ju duhet të ndiheni totalisht të bllokuar ose të pafuqishëm përballë një situate që nuk e kontrolloni.

Demi

Do të ketë një problem për tu trajtuar, por ju do të jeni shumë jo fleksibël dhe dikush do të përpiqet të imponojë vullnetin e vet. Ju do ta ndjeni situatën si një mënyrë për të privuar veten nga liria juaj e zgjedhjes. Por për momentin duhet të prisni për të marrë vendimet tuaja. Kjo është ajo që do të ishte më e mençur të bëje, edhe në dashuri nuk duhet të jeni të nxituar.

Binjakët

Duhet të bëni diçka të re ose emocionuese, por çuditërisht sa herë që provoni, e gjeni veten përballë një muri. Ndoshta nuk po shkoni në drejtimin e duhur? Në çdo rast, ekziston një disonancë në qiell që mund t’ju bëjë të ngadalësoni. Kështu që horoskopi i Paolo Fox ju fton të kanalizoni padurimin tuaj dhe të prisni para se të krijoni kushte të vështira për tu menaxhuar. Sigurisht që optimizmi dhe pozitiviteti juaj nuk do të vuajnë nga ndërlikime.

Gaforrja

Nëse mendoni për të ardhmen, keni frikë se mos e gjeni veten joaktiv, se mos nuk jeni mjaft produktivë. Horoskopi i Paolo Fox sot parashikon që qielli këtë fundjavë ju detyron t’i bëni vetes shumë pyetje dhe është e vërtetë që situata duket se është paksa e mjegullt, por nuk duhet të dekurajoheni. Ndoshta është situata e përgjithshme që është e rrezikshme, Marsi në disonancë tregon se diçka do të sjellë përsëri ankthet e vjetra në mendjen tuaj.

Luani

Jini sa më mirëkuptues në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Ju mund të tundoheni ta impononi vullnetin tuaj pak fort. Ju mund të krijoni përshtypjen se po mendoni vetëm për veten dhe të injoroni ndjeshmërinë e të tjerëve. Edhe nëse doni të veproni në emër të miqve ose familjes, një ngjarje ose qëndrim i gabuar do t’ju sjellë në një pozitë të vështirë.

Virgjëresha

Do të jeni të shqetësuar, nervozë dhe do të shihni se ka diçka që nuk shkon me organizimin e ditës tuaj. Do të ketë një ngjarje të papritur që nuk i përshtatet nevojave tuaja. Por ju nuk mund të mos adaptoheni dhe sa më shpejt ta bëni këtë, aq më shpejt mund të ktheheni në gjërat tuaja në paqe.

Peshorja

Të lindurit e shenjës do të jetë ndër më joshësit dhe gjithashtu më pozitivët, por mund të ketë edhe nga ata që mund të kalojnë një ditë të keqe për shkak të disonancës së Marsit. Është shumë e mundur që problemi është që ju nuk dini çfarë të bëni, dhe mund të mendoni për diçka drastike.

Akrepi

Edhe nëse nuk tregoni asgjë nga emocionet tuaja, brenda jush do të mundoheni nga një situatë që ju shqetëson shumë. Diçka që ka ndodhur ose mund të ndodhë. Jeta juaj e përditshme mund të ndikohet nga ndalesa ose nga kushte shumë të vështira në një nivel praktik, dhe për këtë arsye gjendja juaj e vështirë zor se do t’ju largohet menjëherë.

Shigjetari

Hëna dhe Marsi janë në një aspekt të mirë, një situatë që ju jep tonin dhe thekson dëshirën tuaj për të vepruar, për të kryer, për të drejtuar makinën. Sidoqoftë, bëni kujdes të mos e teproni, të mos jeni shumë pretendues ndaj të tjerëve. Vullneti juaj për pushtet mund t’ju bëjë shumë kërkues në këtë gjysmë të dytë të dhjetorit.

Bricjapi

Mund të mendoni se po frenoheni, ose që duhet të tërhiqeni kur të doni të ecni përpara. Ka nga ata që gjithashtu mund të kenë një problem material ose financiar për të zgjidhur. Sidomos pasi Venusi është disonant dhe për këtë arsye mund të ketë komplikime të papritura që do t’ju detyrojnë të rishikoni planet tuaja.

Ujori

Hëna do të jetë në aspekt të mirë me Marsin dhe sigurisht që nuk do ta kaloni ditën duke u mërzitur. Ju do të jeni aktivë, ndoshta do të përgatitni diçka, ose do të keni një bisedë virtuale me një mik dhe do të bëni plane me atë person, plane që do t’ju shpërblejnë. Sidoqoftë, mos mendoni se të gjitha idetë tuaja do të jenë të arritshme, sepse shumë shpesh nuk i merrni parasysh burimet tuaja aktuale.

Peshqit

Do jeni shumë të mbyllur me vetveten dhe askush nuk do ta kuptojë pse jeni të heshtur dhe jo miqësorë. Ju mund të jeni duke kërkuar një zgjidhje për një problem praktik që duhet ta zgjidhni shpejt dhe që mund t’ju shqetësojë. Ndoshta keni nevojë për para dhe po pyesni se si t’i gjeni? Ose ndonjë keqkuptim me partnerin tuaj ju shqetëson dhe ju bën të vini në dyshim të ardhmen.