Politika Protesta e 7 korrikut, Berisha iu cakton detyra edhe deputetëve të Bashës

Protesta e 7 korrikut, Berisha iu cakton detyra edhe deputetëve të Bashës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur përgatitjet për zhvillimin e protestës së 7 korrikut në rang kombëtar. Në një mbledhje të zhvilluar një ditë më parë, Komisioni i Rithemelimit të PD-së ka ndarë grupet që do të organizojnë protestat në 11 qarqet e vendit.

Ndarja është bërë edhe në nivel dege pas propozimeve të ardhura dhe të diskutuara në mbledhje.

Gjithashtu në mbledhjen e Kryesisë, u hartua dhe platforma organizative për protestën.

Ndër emrat e aktivizuar vihen re dhe deputetët Jorida Tabaku, Oriola Pampuri, Lindita Metaliaj, Lefter Gështenja, Dashnor Sula.

Po kështu Edi Paloka është vendosur në degën 1, Aldo Bumçi etj. Glauk Olldashi, Fatbardh Kadilli, Flamur Noka, Albana Vokshi janë të vendosur në degët e tjera.

ANEKS 2: GRUPET E PUNËS NË QARQE PËR ORGANIZIMIN E PROTESTËS 7 KORRIK 2022

QARKU SHKODËR

BARDH SPAHIA KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Lorenc Luka

Greta Bardeli

Emilja Koliqi

Zefi Hila

Helidon Bushati

Ramadan Likaj

Voltana Ademi

Irena Shestani

Arvit Bushati

Imelda Kraja

Mimoza Rexhvelaj

Prel Gjoni

QARKU LEZHË

JOZEFINA TOPALLI, KRYETARE E GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Elda Hoti

Lindita Metalia

Kastriot Piroli

Agron Gjekmarkaj

Marjana Brunga

Zyrafete Kulla

Albina Deda

Mariglend Doci

QARKU KUKËS

ISUF CELA, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Flamur Hoxha

Faslli Germizi

Nazlie Laci

Feride Rrahmanaj

QARKU DURRËS

OERD BYLYKBASHI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Fatbardha Kadiu

Jola Hysaj

Floriana Garo

Ferdinand Xhaferraj

Andia Ulliri

Merita Bakiu

Ardian Muka

Arjan Dedej

Denion Shengjegji

Dritan Burgia

Lorin Hoxha

Osman Stafa

Andi Dollapi

Aulon Kalaja

Bujar Vukaj

Bledi Kasmi

QARKU ELBASAN

LUCIANO BOCI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Megi Balliu

Zheni Gjergji

Flutura Açka

Lefter Geshtenja

Dashnor Sula

Ankelita Çela

Ardian Turku

Aurel Bylykbashi

Eliona Gremi

Elior Vila

Klodiana Çapja

Arbjola Halimi

Xheraldo Dashi

QARKU KORÇË

EDMOND SPAHO, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Sorina Koti

Eleina Qirici

Ervin Salianji

Bledion Nallbati

Seladin Jakupllari

Gjergj Mero

Klara Bici

Ledina Alolli

Arben Miza

QARKU BERAT

GENC DEROMEMAJ, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Kasem Mahmutaj

Tomorr Alizoti

Gentian Mishova

QARKU FIER

LUAN BACI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Ivi Kaso

Ilda Dhori

Eralda Bano- Tase

Saimir Korreshi

Emiljano Mone

Ibrahim Morina

Myslym Murrizi

Elton Bano

QARKU VLORË

BUJAR LESKAJ, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Ina Zhupa

Arbi Agalliu

Fatjon Veizaj

Alta Azizi Haluca,

Nadire Meçorapaj,

Sara Bodo,

Klodian Muco

Matilda Qurku

Spiro Vaso

Minushe Laze

QARKU GJIROKASTËR

TRITAN SHEHU, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Dasho Aliko