Sport PSG fiton mes fërshëllimave, tifozët fyejnë Neymar dhe Messin, në shënjestër edhe...

PSG fiton mes fërshëllimave, tifozët fyejnë Neymar dhe Messin, në shënjestër edhe Al Khelaifi

Fishkëllima për Messin. Fishkëllima dhe fyerje për Neymar, pavarësisht një goli. Duartrokitje vetëm për Mbappé.

Paris Saint-Germain ka mundur 3-0 Bordeaux në javën e 28-të të kampionatit, por ky sukses nuk ka shërbyer për të qetësuar tifozerinë e parisienëve, e zemëruar pas eliminimit të pësuar në Champions League kundër Real Madrid.

Në shënjestër të tifozëve ishin e Lionel Messi dhe Neymar, por edhe presidenti Al Khelaifi.

Ndeshja e luajtur në Parkun e Princave, në fakt, është karakterizuar nga fërshëllimat e vazhdueshme të publikut, të cilat nisën sapo u lexuan emrat Neymar dhe Messit dhe janë bërë më të forta kur topi ka shkuar në këmbët e Messit dhe Neymarit, me këtë të fundit që ka marrë edhe fyerje të rënda nga tifozeria ultras.

Lojtari që i ka shpëtuar sulmeve të tifozëve ka qenë Kylian Mbappe, i cili ka zhbllokuar edhe ndeshjen në minutën e 24-të pas një kombinimi të bukur mes Messit dhe Wijnaldumit.

Vendasit kanë dyfishuar avantazhin në minutën e 52-të me Neymar, por as në këtë rast braziliani nuk i ka shpëtuar fërshëllimave të tifozëve. Goli i tretë është realizuar në minutën e 61-të nga Paredes.

PSG kryeson renditjen e Ligue 1 me një avantazh bindës prej 15 pikësh, por titulli i radhës në kampionat nuk do të kënaqë tifozët dhe drejtuesit e klubit, të cilët presin prej shumë kohësh triumfin në Europë.