Bota Rritet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Rritet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Në 24 orët e fundit në Itali janë kryer 174,398 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 21,994 persona.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan po ashtu 221 humbje jete, një rritje e ndjeshme krahasuar me 141 viktima që ishin ditën e djeshme.

Rajoni që regjistroi numrin më të lartë të infeksioneve të reja është Lombardia (5,035), e ndjekur nga Piemonte (2,458), Campania (2,761) dhe Lazio (1,993).