15/11/2019
Tags Greta Thunberg

Tag: Greta Thunberg

Leonardo DiCaprio takon Greta Thunberg: Liderja e kohës tonë

Aktivistja për ndryshime klimatike, Greta Thunberg ka udhëtuar drejt Kalifornisë, dhe aty është takuar me Leonardo DiCaprio. Aktori 44-vjeçar ka postuar disa fotografi së bashku...

E ke idenë përse bërtiti Greta?

Nga Dritan Hila Tej emocioneve dhe reagimeve që solli fjalimi i Gretës në OKB, për mua më shumë u bë shkas që të hedh disa...

Nga Papa Françesku te Gretha Thunberg: Pretendentët e Çmimit Nobel për...

Fituesi i çmimit Nobel për paqen do të shpallet në Oslo më 11 Tetor. Kandidaturat e këtij viti janë mjaft të forta, por edhe...

Greta ka një mesazh për kritikët dhe teoritë konspirative

Greta Thunberg, aktivistja e klimës e cila u bë e famshme kohët e fundit dhe mori qendrën e vëmendjes me fjalimin e saj në...

Po me Gretën ç’dreqin patët o shqiptarë?

Nga Mentor Kikia Që një adoleshente, aktiviste mjedisi, si Greta e Suedisë, nuk shkoi fillikat në pallatin e madh të OKB-së, kjo nuk do shumë...

Merkel: E kemi dëgjuar alarmin e zgjimit nga të rinjtë

Merkel si burrështetase. Thunberg del jashtë kontrollit e revoltuar dhe me lotë në sy. Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së: me tone pajtimi. Trump: duartroket...

Greta Thunberg, liderëve botërorë: Si guxoni? Më keni grabitur ëndrrat dhe...

Vetëm 16 vjeç, por tronditi të gjithë liderët botërorë. Aktivistja e njohur për klimën, Greta Thunberg hapi punimet në Asamblenë e Përgjithshme të 75...

Nxënësja e kthyer në ikonë, kush është adoleshentja që po frymëzon...

Me nismën "Fridays for Future" suedezja 16-vjeçare, Greta Thunberg ka frymëzuar të rinjtë (dhe jo vetëm) të protestojnë për klimën. Synimi është vënia në...

Greta Thunberg prek Nju Jorkun me eko-varkë, ja porosia për Donald...

Aktivistja adoleshente për klimën, Greta Thunberg, lundroi drejt New York Harbour në një anije me emetim 0 të karbonit, duke përfunduar udhëtimin e saj...

Ndryshimet klimatike, Greta Thunberg jep një tjetër shembull, udhëton me anije...

Aktivistja adoleshente nga Suedia, Greta Thunberg, e cila u bë e njohur pasi la shkollën për të luftuar ndryshimet klimatike në të gjithë globin,...