24/09/2023
Tags Hetimet per termetin

Tag: hetimet per termetin

Arrestimet post tërmetit në Tiranë: Shtatë lihen në burg, të tjerët...

Gjykata Penale e Tiranës dha sot paradite masa e sigurisë për të arrestuarit në Tiranë për tërmetin e 26 Nëntorit. Gjykatësja Vjollca Spahiu vendosi masën...

Hetimet për tërmetin, ndërtuesit e një pallati në Liqenin e Thatë...

Pas tërmetit të 26 nëntorit, një bllok banimi në Liqenin e Thatë është i braktisur. Bashkia Tiranë ka vendosur shiritin, duke e shpallur të...

Hetimet pas tërmetit/ Dentisti bëri ndërhyrje në pallatin në Kombinat ku...

Hetimet për tërmetin nxorën në pah edhe ndërhyrje në pallate dhe banesa. Duke iu referuar burimeve, në pallatin ku humbi jetën e reja Xhesika Biqiku,...

Artan Hoxha: Fletë-arrestet janë prerë për të djathtët, dosja do të...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar arrestimet e policisë në lidhje me hetimet për tërmetin e 26 nëntorit në kryeqytet. Nga organi hetimor janë...

Shkon në 31 numri i të arrestuarve në Tiranë për tërmetin

Numri një i Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj tha në një konferencë për mediat, se deri më tani janë 31 personat e arrestuar për...

Dëmet nga tërmeti, zbardhen emrat e 24 personave të ndaluar nga...

Dy muaj pas tërmetit të 26 nëntorit, policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e sotme 24 persona, mes tyre ish-drejtues komunash, administratorë, zyrtarë hipotekash...

Hetimet për tërmetin/ Prokuroria: Betoni dhe hekuri jashtë çdo standardi

Prokuroria e Durrësit ka konstatuar shkelje flagrante të rregullave të sigurisë teknike në godinat e shembura nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës. Prokuroria ka...

Hetimet / Vila e familjes Lala u legalizua duke falsifikuar dokumentet

Familja Lala ishte më e prekura nga tragjedia e tërmetit të 26 nëntorit duke humbur gjithsej tetë persona nën rrënoja dhe një tjetër për...

DOSJA/ Hotel “Tropical” ku humbën jetën vëllezërit nga Kosova u ndërtua...

Ndërtimi i hotel “Tropical” në Durrës, ku humbën jetën dy vëllezërit kosovarë, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, ishte pa studim gjeologjiko-sizmik. Detajet tronditëse...

Dosja/ Hotel “Miramare” u legalizua nga një ekspert që kishte vdekur...

Zbardhen pjesë nga dosja hetimore pas arrestimeve në Durrës, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Prokuroria e Durrësit lëshoi 17 urdhër-ndalime, 9 prej të...