08/04/2020
Tags Koronavirusi

Tag: koronavirusi

Kur një pacient quhet i shëruar dhe sa kohë i duhet...

Pyetja që e gjithë bota do një përgjigje është: Saktësisht sa njerëz janë të shëruar nga Covid-19? Shumë njerëz kanë simptoma të lehta dhe mund...

Kreu i OBSH-së mashtroi botën? Trump: Pse OBSH na gënjeu për...

Akuza të forta vijnë nga presidenti amerikan Donald Trump për kreun e OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus për cilin thotë se duhet të japë dorëheqjen,...

“Vera na lehtëson nga koronavirusi, por pa vaksinë në dimër kemi...

Kreu i Departamentit të Mikrobiologjisë në Institutin Helenik Paster, dr. Andreas Mentis thotë se nëse brenda verës nuk gjendet një vaksisë, në dimrin e...

Koronavirusi, Erdogan nis shpërndarjen e maskave falas: Shitja me para është...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka deklaruar sot se zyrtarët lokalë kanë filluar me shpërndarjen e maskave mjekësore falas për qytetarët, pasi shitja...

OKB: Koronavirusi ka sjellë rritje të tmerrshme të dhunës në familje

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres është shprehur në një deklaratë se ka pasur një "rritje të tmerrshme globale...

Prifti gjerman zbulon një mënyrë të pazakontë për t’i pasur besimtarët...

Mes thirrjeve të vazhdueshme për distancim shoqëror për të parandaluar pandeminë e koronavirusit, të krishterët gjithashtu janë nxitur ta ndjekin të dielën e Pashkës...

Një tulipan për këdo që nuk pati një funeral

Një kryetar bashkie në një qytezë të Milanos, në Lodigiano, ka vendosur të lërë një tulipan në varret e atyre që u ndanë këto...

COVID-19 po falimenton punonjëset e seksit

Mijëra prostituta të huaja që punojnë në Gjermani kanë mbetur pa shtëpi pasi bordellot u mbyllën për shkak të shpërthimit të koronavirusit dhe mbylljes...

Analizat që do zbulojnë edhe ata që e kanë kaluar koronavirusin...

Analizat e popullsisë, për të parë se kush e ka kapërcyer koronavirusin edhe pa e vënë re, mund të ndihmojë që qeveritë t’i lehtësojnë...

Covid-19, impakti ekonomik dhe nënshtetësia e tij

Nga Dr. Kristal Hykaj U ngacmova për të shkruar mbi këtë temë mbi teoritë konspirative që po qarkullojnë sot në shumë prej portaleve ndërkombëtare. Secila...