02/03/2021
Tags Koronavirusi

Tag: koronavirusi

Shumë njerëz mund ta kenë marrë koronavirusin pa simptoma

Një valë studimesh të reja sugjerojnë se shumë më tepër njerëz kanë pasur koronavirusin pa asnjë simptomë, duke nxitur kështu shpresën se do të...

Masa dhe propozime për përballimin e pandemisë dhe pasojave të saj

Nga Aleksandër Meksi - Ish-kryeministër/studiues Me njoftimet e para për pandeminë dhe rastet e coronavirusit në Europë filloi nga shqiptarët dhe preokupimi për përhapjen e...

Europa nis rihapjen: Strategjia e Gjermanisë, Italisë, Francës dhe vendeve të...

Disa vende ku masat e kontrollit duket se kanë filluar të frenojnë pandeminë e koronavirusit po avancojnë me kujdes drejt lehtësimit të kufizimeve, megjithëse...

Merkel: Kina duhet të bëjë transparencë për koronavirusin

Kancelarja gjermane Angela Mekel i ka kërkuar Kinës transparencë të plotë në lidhje me origjinën e koronavirusit. Në një dalje publike për gazetarët në Berlin,...

“Kina është përgjegjëse për dëmet globale të COVID-19”

Ekspertët e të drejtës ndërkombëtare vlerësojnë se për dëmet globale që ka shkaktuar koronavirusi i ri (COVID-19) që për herë të parë u shfaq...

“Bild” sulmon ashpër presidentin kinez: Mashtruat botën, koronavirusi do sjellë fundin...

Pak ditë më parë presidenti i Kinës, Xi Jinping përmes një letre të dërguar në ambasadën në Berlin, kërkoi që e përditshmja gjermane “Bild”...

Nëna asimptomatike infekton me koronavirus 17 nga 18 fëmijët e saj

Një nënë nga Nju Jork, e infektuar me koronavirus, por që nuk kishte shfaqur simptoma, raportohet t’ia ketë kaluar virusin 17 nga 18 fëmijëve...

Mbi 100 mijë vdekje nga COVID-19 në Europë, Italia dhe Spanja...

Numri i personave të cilët kanë humbur betejën e tyre me SARS Cov2 në Evropë ka tejkaluar këtë të diel shifrën 100 mijë, ndërsa...

Wuhani mohon akuzat, Trump paralajmëron Kinën: Do ta paguani nëse gënjyet

Tension tepër i lartë mes Pekinit dhe Uashingtonit. Presidenti amerikan, Donald Trump, paralajmëron Kinën se do të paguajë pasoja të rënda nëse ka mashtruar...

A e kam pasur unë koronavirusin? Si mund ta di dhe...

Simptomat e Covid-19 ndryshojnë shumë, dhe përhapja në shumë vende do të thotë që shumë njerëz mund ta kenë pasur tashmë koronavirusin edhe pa...