02/03/2024
Tags Koronavirusi

Tag: koronavirusi

Kina ndërton një spital antivirus për 10… ditë!

Kina nisi sot ndërtimin e një spitali të destinuar të presë brenda 10 ditësh 1 000 pacientë, viktima të koronavirusit të ri, njoftuan mediet...

Si e fshehu Kina koronavirusin? Duke arrestuar këdo që fliste për...

Kina i kaloi ditët e para të shpërthimit të virusit koronavirus duke arrestuar njerëzit që flisnin për të nëpër rrjetet sociale dhe duke kërcënuar...

Koronavirusi ”mbyll” Murin e Madh kinez

Kina njoftoi sot mbylljen e shumë sektorëve të Murit të Madh si edhe të monumenteve të tjera simbol në Pekin, në kuadër të masave...

Sa ndihmojnë maskat në parandalimin e viruseve?

Një nga pamjet më të shpeshta që shohim kur shpërthen një epidemi virusesh është ajo e njerëzve që mbajnë maska kirurgjikale. Përdorimi i tyre është...

Ministria e Shëndetësisë: Shqipëria, rrezik të ulët për t’u prekur nga...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale sqaron opinionin publik se Shqipëria është vend me rrezikshmëri të ulët për t’u prekur nga koronavirusi i ri,...

Virusi/ Rinasi, i vetmi aeroport në botë që nuk bën verifikime...

Aeroportet e shteteve europiane të cilat kanë linja direkte fluturimi me Kinën, kanë filluar kontrollin e pasagjerëve kinezë të cilët vijnë nga provincat e...

Virusi kinez shkakton 17 viktima, izolohen dy qytete me 19 milionë...

Dy qytete kineze me 19 milionë banorë janë izoluar në përpjekjen për parandalimin e përhapjes së virusit, epiqendra e epidemisë, Wuhani dhe Huanggang ku...

Supa me lakuriq nate, ajo që përhapi virusin e frikshëm kinez?

Virusi vdekjeprurës koronavirus, i cili ka vrarë deri tani 17 persona, mund të jetë përhapur nga një supë me lakuriq nate, një pjatë shumë...

Frika nga virusi misterioz kinez, Serbia shton kontrollet në aeroport

“Serbia do të kontrollojë të gjithë pasagjerët që mbërrijnë në aeroportin “Nikola Tesla” në Beograd përmes kamerave termike dhe është e gatshme të vendosë...

Qyteti 11 milionë banorësh boshatiset, vendi ku “lindi” virusi i ri...

Wuhan-i është një qytet në pjesën qendrore të Kinës që para disa kohësh nuk njihej nga askush dhe brenda disa ditësh pushtoi tituj kryesore...