02/03/2024
Tags Koronavirusi

Tag: koronavirusi

“Koronavirusi lindi në një laborator ushtarak në Wuhan”

Drejtori i italianes “Tgcom24”, Paolo Liguori, ka deklaruar se një burim shumë i besueshëm i ka bërë me dije se koronavirusi ka dalë nga...

Pse kinezët hanë gjithçka?

Thonë se kinezët hanë çdo gjë me katër këmbë, përveç tavolinave dhe karrigeve, gjithçka që fluturon, përveç helikopterëve dhe avionëve, gjithçka që noton përveç...

Përhapja e koronavirusit, presidenti kinez: Jemi përballë një situate të rëndë

“Përhapja e virusit të ri vdekjeprurës është duke u shpejtuar”, kështu deklaroi presidenti kinez, Xi Jinping gjatë një mbledhje të jashtëzakonshme të qeverisë. Sipas televizionit...

Koronavirusi, tre leksionet që Kina nuk i mësoi kurrë

Në mars të 2003-shit një virus i frikshëm, misterioz dhe i panjohur më parë, u përhap me shpejtësi marramendëse në mbarë botën. SARS, sindroma...

Virusi, ambasadori shqiptar në Pekin: Shtyni udhëtimet në Kinë për më...

Situata në Kinë për shkak të koronavirusit është dramatike. Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja, thotë se për shkak të rrezikut të madh,...

Viti i Ri kinez në gjendjen e emergjencës kombëtare, 41 viktima...

Kina feston sot Vitin e Ri kinez ne gjendje emergjence kombëtare. Numri i viktimave nga koronavirusi ka shkuar këtë të shtunë në 41. Ndërsa autoritetet...

Ngjashmëria e frikshme e filmit hollivudian me virusin vdekjeprurës në Kinë

Tre qytete të mëdha në Kinë janë izoluar nga frika e përhapjes së një koronavirusi vdekjeprurës. Bëhet fjalë për 20 milionë banorë, të cilët...

Alarmi për virusin, Kina në garë me kohën, 60 milionë banorë...

Kina është vënë në garë me kohën për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, që deri më tani ka shkaktuar 26 viktima. Epiqendra e...

Koronavirusi mbërrin në Europë, Franca konfirmon dy raste

Ministrja franceze e Shëndetësisë, Agnes Buzyn ka konfirmuar se, dy persona janë prekur nga koronavirusi. Bëhet fjalë për një rast në Paris dhe një...

Djali me temperaturë, prindërit braktisin fëmijët në aeroport dhe vetë arratisen...

Situata nuk mund të ishte më dramatike. Koronavirusi, i cili ka shkaktuar disa dhjetëra viktima dhe ka përhapur panik në Kinë dhe në disa...