03/08/2021
Tags Lobimi rus

Tag: lobimi rus

“Çështja Basha”, Balla: Dosja nuk mbyllet këtu, do të apelohet vendimi...

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, ka reaguar pasi Gjykata e Tiranës pushoi çështjen ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në lidhje...

Lobimi në SHBA, Gjykata e Tiranës pushon çështjen ndaj Bashës

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në lidhje me lobimin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Prokuroria e...

Dosja e Lulzim Bashës bllokohet në Prokurorinë e Tiranës

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj thotë se grupi hetimor për kontratat e lobimit në SHBA është përçarë dhe se dosja gjendet në...

Basha: Lidhjet me rusët i ka vëllai i Presidentit më të...

Nga Kruja, kryetari i PD Lulzim Basha komentoi vendimin e sotëm të Prokurorisë për ta marrë si të pandehur nën akuzën e falsifikimit të...

PD reagon ndaj akuzave për Bashën: Prokuroria pranoi që ishin sajesë...

Pasi Prokuroria i ka komunikuar akuzën kreut të PD Lulzim Basha, për falsifikim dokumentesh, ka ardhur edhe reagimi i selisë blu. Në një reagim publik...

Dosja e Bashës, Balla: Duhet të hetohet nga SPAK jo nga...

Pas kërkesës së Prokurorisë për të dërguar në gjyq kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla. “Lulzim...

Ristani: Akuzë politikë, nuk kam firmosur asnjë dokument

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani thotë për Ora News se akuza me të cilën ai është marrë i pandehur është një akuzë...

Mbyllet hetimi për lobimin rus, Lulzim Basha merret i pandehur

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus, duke marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha. Dosja për lobimin rus është dërguar në...

Lobimi rus, zgjaten hetimet për Bashën dhe dy vartësit e tij

Prokuroria ka zgjatur me tre muaj hetimet për kreun e PD Lulzim Basha, Arbren Ristanin dhe Ilir Dervishin. Tre zyrtarët e PD janë në hetim...