19/04/2024
Tags Qassem Soleimani

Tag: Qassem Soleimani

Ballkani rrezikon të gjendet në mes të zjarrit të Lindjes së...

Me kufijtë e tij porozë dhe shërbimet e dobëta të inteligjencës, ekziston një rrezik real që përkeqësimi i konfliktit midis Iranit dhe kundërshtarëve të...

Dëbohen dy diplomatë të tjerë iranianë nga Tirana: Ishin njerëzit e...

Dy diplomatë të tjerë iranianë janë urdhëruar të largohen nga Shqipëria brenda 72 orësh për shkak se përbëjnë rrezik serioz për Shqipërinë. Ata janë Mohamed...

Inteligjenca izraelite ndihmoi SHBA-të për ekzekutimin e Soleimanit

Izraeli ka ndihmuar Shtetet e Bashkuara në operacionin që vrau udhëheqësin e fuqishëm të njësisë elitare Quds të Iranit, gjeneral Qassem Soleimanin, sipas raporteve...

Instagrami fshin postimet që mbështesin Soleimanin

Instagrami po fshin çdo postim që mbështet gjeneralin e vrarë iranian Qassem Soleimani, për të përmbushur sanksionet amerikane të vendosura ndaj vendit të Lindjes...

Vrasja e gjeneralit iranian, ISIS përshëndet sulmin e Shteteve të Bashkuara

Shteti Islamik ka përshëndetur vrasjen e gjeneralit Iranian, Qasem Soleimani. Me një deklaratë zyrtare, ISIS e përshkruan eliminimin e kreut të forcave elitë Quds,...

Përveç Soleimani-t, SHBA tentoi të vriste në të njëjtën ditë një...

Në të njëjtën natë kur u vra komandanti iranian Qasem Soleimani, ushtria amerikane tentoi të vriste një tjetër zyrtar të lartë ushtarak iranian në...

Heshtja/ Pse mediat e Koresë së Veriut nuk e përmendën vrasjen...

Mundësia e një konfrontimi ushtarak midis Shteteve të Bashkuara dhe Iranit ka mbizotëruar në mbulimin mediatik botëror pas një sulmi ajror amerikan që vrau...

Si e bindi Pompeo-Trump të ekzekutonte gjeneralin Soleimani dhe realizimi i...

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo ishte një forcë lëvizëse prapa vendimit të Presidentit Donald Trump për të vrarë gjeneralin e lartë iranian,...

Pse Gjeneral Soleimani quhej “Bonoparti” i Revolucionit Iranian

Instituti Ndërkombëtar për Studime të Lindjes së Mesme dhe Ballkanit (IFIMES) më qendër në Ljubljana, Slloveni, i bëri një portret gjeneralit iranian Qasem Soleimani,...

“13 skenarë hakmarrjeje”, Irani: Do të krijojmë makth historik për SHBA-në

Irani po mendon 13 “skenarë hakmarrjeje” për t’iu kundërpërgjigjur sulmit ajror amerikan që vrau gjeneralin Qassem Soleimani. Kështu deklaroi Ali Shamkhani, sekretari i Këshillit...