11/12/2023
Tags Qassem Soleimani

Tag: Qassem Soleimani

Snajperi i tmerrshëm i ajrit: Ja çfarë e vrau brutalisht gjeneral...

Gjenerali iranian Qassem Soleimani, i cili i mbijetoi shumë përpjekjeve për atentat ndër vite, u vra nga raketa e tipit Hellfire, të komanduar me...

A do të shpërthejë lufta SHBA-Iran? Ja ku dhe si mund...

Mëngjesin e kaloi siç e kishte programuar, një shëtitje me familjen në gurët antikë të Akropolit. Është fjala për kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanyahu...

“Vdekje Amerikës”, zhvillohet ceremonia mortore për gjeneralin iranian (FOTO)

“Vdekje Amerikës”. Më këtë thirrje u zhvillua ceremonia mortore në Bagdad për komandantin e forcave elite të Iranit, gjeneral Qassem Soleimani, i vrarë në...

Ekzekutimi i Soleimanit: Si reaguan aleatët amerikanë në rajon

Vrasja nga amerikanët e gjeneralit iranian Qassem Soleimani është një akt i “terrorizmit ndërkombëtar”, tha ministri i Jashtëm iranian, ndërsa shumica e shteteve kanë...

Trump rrezikon luftë në Lindjen e Mesme

Me vrasjen e gjeneralit iranian Soleimani presidenti i SHBA-së, Donald Trump riskon shpërthimin e dhunës së pakontrolluar në rajon. Po ashtu ai dobëson forcat...

Kështu u vra Soleimani: Gjenerali që ndihej i sigurt u tradhtua...

Detajet e blicit/ Amerikanët e kishin përgatitur terrenin prej kohësh. Themelore puna e inteligjencës. Vdekja që erdhi nga qielli me armën e preferuar të...

Vrasja e gjeneralit iranian, flet Trump: Duhet ta kishim hequr qafe...

Presidenti amerikan Donald Trump zgjodhi rrjetin social Twitter për të folur mbi sulmin ajror që vrau në Irak gjeneralin iranian Qassem Soleimani. Trump theksoi se...

Turqia: Sulmi amerikan do të dëmtojë paqen dhe stabilitetin

Ministri i Jashtëm i Turqisë ka dënuar sulmin ajror amerikan në Irak, që vrau Gjeneralin e Gardës Revolucionare të Iranit, Qassem Soleimani dhe Abu...

Netanyahu ndërpret vizitën në Greqi pas vrasjes së Soleimanit

Izraeli ka rritur në nivel të lartë masat e sigurisë edhe në përfaqësitë e jashtme nga shkaku i shqetësimeve për kundërpërgjigje nga Irani pas...

Kush ishte gjenerali Soleimani, “komandanti në hije” i Iranit që u...

Forcat amerikane në Irak kanë vrarë sot gjeneralin Qasem Soleimani, i cili ishte kreu i forcës elitare të Gardës Revolucionare të Iranit- Quds. Lajmi u...