17/06/2024
Tags Termeti

Tag: Termeti

Izraelitët do sjellin në Shqipëri dhe Kosovë pajisjen që paralajmëron tërmetin

Në Shqipëri dhe Kosovë do të vijë pajisja izraelite që paralajmëron tërmetet pak më parë se ata të ndodhin. Me qëllimin shpëtimin e jetëve...

Tërmeti i së martës, ç’do ndodhë në Shqipëri dhe Stamboll, një...

Inxhinierja Luljeta Bozo vijon të jetë një zë qetësues për qytetarët shqiptarë, të cilët prej nëntorit jetojnë të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të...

Inxhinierja Bozo, apel qytetarëve: Flini të qetë, ky tërmet nuk dëmton...

Inxhinierja Luljeta Bozo iu ka bërë apel qytetarëve që të shkojnë në banesat e tyre dhe të flenë të qetë. Sipas saj, tërmeti 4.9 i...

Paniku nga tërmeti, shihni çfarë ndodh tek sheshi “Nënë Tereza” (FOTO)

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 4.9 ballë i shkallës Rihter ka rikthyer panikun tek qytetarët në Tiranë. Shumë prej tyre kanë lënë banesat dhe kanë...

Sizmiologu Ormëni flet për tërmetin e fundit që goditi Shqipërinë

Në një lidhje telefonike për emisionin “Opinion” në Tv Klan, sizmiologu Rrapo Ormëni ka folur për tërmetin që goditi Shqipërinë mbrëmjen e kësaj të...

Tërmeti gjatë natës, goditje të reja apo paslëkundjet e 26 nëntorit?...

Mbrëmë gjatë natës janë shënuar disa lëkundje sizmologjike, ndërsa më i forti ka qenë me magnitudë 3.6. Epiqendra e tij ka qenë në veriperëndim...

Dy muaj pas tërmetit, Basha: Asnjë i arrestuar për krimin shtetëror...

Sot shënohen dy muaj nga tërmeti katastrofik i 26 Nëntorit 2019 që goditi vendin tonë, duke shkaktuar 51 viktima. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha...

Shkon në 35 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi,...

Në Turqi vazhdojnë kërkimet për të gjetur të mbijetuar nën rrënojat e ndërtesave të rrëzuara nga tërmeti me magnitudë 6.8 që goditi provincën e...

Arrestimet e arkitektëve, Shoqata: Dëmet e godinave s’kanë lidhje me profesionin...

Shoqata e Arkitektëve të Shqipërisë ka reaguar pas arrestimeve të disa arkitektëve për pasojat e tërmetit të 26 Nëntorit, duke i konsideruar si të...

Iniciativa e 5 shefave shqiptarë të kuzhinës që jetojnë në Itali:...

Pesë shefa kuzhine që jetojnë në Itali kanë pasur një ide origjinale për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, duke...