21/10/2021
Tags Xhevdet Ferri

Tag: Xhevdet Ferri

“Derisa të takohemi sërish”, vajza e Xhevdet Ferit dedikim prekës për...

Ndarja e parakohshme nga jeta e aktorit Xhevdet Feri la pas një dhimbje të madhe për bashkëshorten Rozetën, e po ashtu për të bijën...

Pse dhembi aq shumë vdekja e Xhevdet Ferit!

Nga Dritan Hila Vdekja e Xhevdet Ferit si një vdekje e parakohshme, është e natyrshme të sjellë një dhimbje përtej të zakonshmes. Ishte një ndër aktorët...

Të pathënat e yllit të kinemasë shqiptare, regjisorët tregojnë për Xhevdet...

“Duhet bërë, duhet dhënë, që të pritet diçka mbrapsht”, thoshte Xhoda në një nga daljet e rralla mediatike…, teksa fliste për mirënjohjen e publikut. Dhe...

Vajza e Xhevdet Ferrit tregon sëmundjen që i mori jetën të...

Dy ditë më parë, kinematografia shqiptare humbi një ndër aktorët më të njohur e të talentuar, i cili ka bërë për vete publikun me...

“Luftoi deri në fund”, miqtë e Xhevdet Ferrit rrëfejnë përballjen e...

Ndarja nga jeta e aktorit dhe regjisorit Xhevdet Ferri ishte një lajm mjaft i hidhur për familjen, miqtë, kolegët, të gjithë dashamirësit e artit,...

Ngatërrove radhën Xhodë! Të rrije edhe ca!

Nga Agim Xhafka Ngatërrove radhën Xhodë! Të rrije nga fundi i varganit. Pas vitesh e vitesh duhej të tregoje pasaportën atje te dera e...

“O Captain! My Captain!” Dedikimi i Borës për babanë, Xhevdet Ferrin

Aktori i mirënjohur Xhevdet Ferri ishte bërë gjysh vetëm së fundmi, por sëmundja e rëndë nuk e lejoi që të shijonte më gjatë statusin...

“Do të mbetesh i paharruar”! Kolegët dhe miqtë, homazhe për të...

Miqtë dhe kolegët e aktorit Xhevdet Feri, i cili ndërroi jetë pasditen e sotme pas një sëmundjeje të rëndë, kanë shprehur ngushëllimet e tyre...

Viktor Zhusti përlotet live për lajmin tronditës të vdekjes së Xhevdet...

Aktori i njohur, Viktor Zhusti, e mori vesh lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të aktorit të madh, Xhevdet Ferri, në një lidhje...

“Ne ishim në skenë dhe ngrimë”, Rajmonda Bulku: Xhevdet Ferri jetoi...

Aktorja Rajmonda Bulku është shprehur e tronditur nga vdekja e kolegut të saj, Xhevdet Ferri, ndërsa ka folur për News 24. “Jemi të shokuar nga...