01/08/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

43433 POSTS 0 Komente

Ministria e Arsimit reagon për nxënësit e asfiksuar: Do inspektojmë gjithë...

Ministria e Arsimit ka reaguar për ngjarjen e Dibrës, ku rreth 60 nxënës të gjimnazit në Shupenzë u asfiksuan nga tymi i kaldajës. Ministria sqaron...

Himarë, gjendet gomonia e grabitur; dyshohet se do përdorej për trafik

Polica e Vlorës ka gjetur këtë të premte mjetin tip gomone të grabitur në një banesë në fshatin Ilias të Himarës. Pas dy ditësh kërkime,...

Horoskopi, e premte 17 nëntor 2017

Dashi Ditë shumë e paqëndrueshme kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Nuk do bini dakord për asgjë me partnerin/en dhe debatet...

Gjermania gëzon imazhin më të mirë mbarëbotëror. Bie SHBA

Gjermania sipas një studimi të fundit gëzon reputacionin më të mirë në botë duke ia kaluar SHBA-së. Kjo mësohet nga një hulumtim i bërë...

Basha “informon” Austrinë: Pas kanabisit, në Shqipëri po trafikohet heroina

Në takimin me Zëvendësministrin e Jashtëm të Austrisë, Michael Linhart, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e konsideroi qeverinë, sipas deklaratës së shpërndarë nga...

Rrëfimi prekës i Alida Hiskut: Kur më hoqën nga skena mu...

E ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan këngëtarja shqiptare Alida Hisku ka rrëfyer për përjashtimin nga skena muzikore se në...

Flet babai i njërit prej komandove dezertorë: Ishte më i përgatituri,...

Babai i një prej komandove të Forcave të Armatosura që dezertoi në Britani te Madhe, Aleksander Shkulakut, ka reaguar pas ngjarjes. Ai thotë se djali...

Shqipëria dominon rajonin: Të parët për prodhimin e naftës, të tretët...

Shqipëria është prodhuesi më i madh i naftës mes vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe i treti më i madh në të gjithë Europën juglindore,...

Gjysmë shekulli për në Europë. BB: Rrugë e gjatë për të...

Qytetarëve shqiptarë do t’u duhen më shumë se gjysmë shekulli për të arritur nivelin e mirëqenies së Bashkimit Europian. Përllogaritja del nga të dhënat...

Shqiptarët, një popull i varfër, por drejtohen nga kryebashkiakë miliarderë

Open Data Albania ka zbardhur deklarimin e pasurisë të kryebashkiakëve që drejtojnë Bashkitë e Shqipërisë, disa prej tyre kanë pasuri që tejkalon shifrën 1...