03/08/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

43491 POSTS 0 Komente

Ese për emigrantët

Jemi një popull emigrantësh. Më vjen gjithnjë në mend kjo frazë, në udhëtimet e gjata, ku pothuajse përherë, një person qëllon të më afrohet...

Fushata zgjedhore, Ministria e Financave kontrolle në doganat kufitare

Doganat kufitare kanë qenë sot në fokusin e inspektimeve të Ministrisë së Financave në kuadër të masave të monitorimit të veprimtarisë së punonjësve përkatës...

Horoskopi, e shtunë 10 qershor 2017

Dashi Qysh në orët e para të mëngjesit mund të ndiheni nervoz dhe të tensionuar. Përpara jush do të shfaqet një provë e rëndësishme, kështu...

Rama në Pogradec: Të çlirojmë zyrat e shtetit nga partitë peng...

Në një takim me simpatizantë të Pogradecit, kryeministri Rama tha se shqiptarët duhet t;i japin fund marrjes peng nga partitë që e duan pushtetin...

“Për të humbur mendjen, nevojitet ta kesh!” 31 thënie gjeniale nga...

Albert Ajnshtajn, shkencëtari më i madh i të gjitha kohërave pati kontribute të mëdha në shkencë dhe u nderua me Çmimin Nobel në Fizikë...

15 vjet burg nëse vesh fanellën e Barcelonës!

Nëse vesh një fanellë të Barcelonës në Emiratet e Bashkuara Arabe me logon e “Qatar Airways” mund të përfundosh në burg për 15 vjet. Superfuqitë...

Kush janë gazetarët e “kazanit mediatik”? Rama i identifikon me radhë...

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në “Zonë e Lirë” u bë pjesë e një prej intervistave ndryshe të gazetarit Arian Çani me titull “Intervista...

Kursimtarët shqiptarë humbin 40 milionë euro nga zhvlerësimi i monedhës së...

Kursimet në monedhën e përbashkët, që shqiptarët kanë vendosur në banka ishin 3.6 miliardë euro në fund të muajit prill, apo gati 50% të...

Pronari italian i “call center” kërcënon punonjësit

Fiks Fare solli këtë të premte rastin e një subjekti “call center” në Durrës, ku punëtorët nuk marrin rrogat dhe nuk u paguhen siguracionet. Disa...

10 shkaqet e tradhtisë femërore dhe cilat janë femrat që priren...

Përse tradhtojnë femrat? Seksi i pamjaftueshëm. Kur ditët e bukura të aktit të përditshëm seksual bëhen të largëta, disa femra mund të zgjedhin që të kërkojnë...